Manager na medal

Na co dzień zajmuje się prowadzeniem szkoleń dla firm. Założyłam własną firmę, zatrudniłam wykwalifikowanych pracowników i teraz działamy na terenie całej Polski. Bardzo się cieszę, gdyż praca z ludźmi była moim marzeniem i teraz mogę to marzenie zrealizować. Jesteśmy młodą firmą i cały czas się rozwijamy, wprowadzając kolejne szkolenia i cały czas pozyskujemy nowych klientów. 

Szkolenie dla managera 

szkolenie managerskie dla firmPo kilku miesiącach działań na rynku, zyskaliśmy zaufanie kilku firm z całej Polski, które teraz chętnie sięgają po naszą pomoc, nasze rozwiązania i chętnie organizują szkolenia dla swoich pracowników, które my mamy szansę prowadzić. Ostatnio u nas narodził się pomysł, aby wprowadzić szkolenie managerskie dla firm. Zdaliśmy sobie sprawę, że za sukces szeregowych pracowników, odpowiedzialni są właśnie kierownicy poszczególnych działów. Ważne jest, aby takie osoby wiedziały, że nie są tylko osobami, które mają kontrolować swoich pracowników, czy oni wykonują dobrze swoje obowiązki, ale także są od motywowania, wspierania, pokazywania nowych możliwości, rozwiązań, rozwiązania problemów. Byliśmy zaskoczeniu, jak w wielu firmach, managerowie nie pełnili takich funkcji. Ich rola sprowadzała się tylko do chłodnej kontroli pracownika. podczas szkolenia pokazaliśmy im, jak rolę w zespole powinien pełnić manager i jak wpływa to na zespół. Im pracownik czuje się w lepszej relacji ze swoim przełożony, relacji gdzie może podejść i porozmawiać o każdym problemie, to tym bardziej efektywny jest taki pracownik. Dzięki zwykłym, luźnym rozmowom można o wiele więcej wskórać, niż podczas sztywnych zebrań, gdzie często pracownicy czują się nie komfortowo. Nie twierdzimy jednak, że tylko taka zmiana wpłynie na efektywność pracownika. Manager musi mieć naturalne cechy charakteru – musi umieć zarządzać grupą, być przywódcą, liderem. To ma kluczowy wpływ na wyniki osiągane przez jego zespół. Osoba cicha, której brak charyzmy nie pociągnie zespołu do celu i przez to nie będzie miała u nich autorytetu. 

Cieszę się, że temat szkoleń w firmach staje się coraz bardziej popularny. Takie szkolenia pracowników na różnych szczeblach ma ogromny wpływ na działanie zespołu i funkcjonowanie całej firmy. Im bardziej innowacyjne szkolenie, tym będzie ono miało lepsze skutki, a uczestnicy dużo lepiej je zapamiętają i będą stosować się do porad, jakie udało im się uzyskać. Cieszę się, że moja praca przyczynia się do czyjegoś rozwoju i nie tylko firmy, ale osoby, która czynnie bierze udział w takim szkoleniu.