Marzenie o długich włosach jest już do spełnienia

 

Ale to wiemy już nie od dziś. Fryzjerstwo kwitnie i metody ścinania, farbowania czy cokolwiek innego, nie jest żadną tajemnicą tylko dla przeszkolonych. W sumie, czy kiedykolwiek tak było? Mniejsza o historię. Moja koleżanka jeszcze miesiąc temu miała piękne, długie i rude włosy. Dodam wcześniej, że  odcień był naturalny. Któregoś dnia przyszła do mnie i powiedziała, że chce je ściąć. Jakieś czterdzieści, czy pięćdziesiąt centymetrów. Oczywiście starałam się jej wytłumaczyć, że to nie jest dobry pomysł i będzie żałować. Bez skutku. Tydzień później przyszła z krótko do ramion ściętymi włosami.

Idealnie przedłużone włosy

fachowe przedłużanie włosówNawet pasowała jej ta nastroszona fryzurka, jednak w długich było jej lepiej. Ale jej głowa, jej decyzja. Jakiś czas później, a byłam pewna, że taki moment nadejdzie, że zacznie rozglądać się za salonami fryzjerskimi, które oferują przedłużanie włosów. Stwierdziłam, że bez komentarza. Mieć długie, rude, zadbane włosy. Ściąć je. Teraz szukać jakichś doczepów. Ale stwierdziłam, że jej pomogę. Razem szukałyśmy odpowiedniego salonu. A była to poważna sprawa, fachowe przedłużanie włosów, moim zdaniem profesjonalista musiał się tym zająć. Jest tyle metod, to nie mogło zostać złe zrobione. Na drugi dzień pytałyśmy znajomych o opinie, czy może polecają jakiś konkretny salon, który ma duże doświadczenie w przedłużaniu włosów. W sumie nie tyle co sam salon, a fryzjerzy w nim pracujący. Ale jak to brzmi, tak to brzmi. Efekt był średni. Dalej szukałyśmy w internecie. Trzeba było też zdecydować jaką metodą włosy mają być robione. A było tych metod kilkanaście. W końcu decyzja padła na keratynowe przedłużenie. Chciała no to ma. Tak sobie pomyslałam wtedy. Przyznam się szczerze, że byłam zdumiona efektem końcowym. Fryzjer, którego w końcu znalazłyśmy, podszedł do sprawy bardzo fachowo. Włosy wyglądały całkiem naturalnie, aż nie mogłam uwierzyć i sama chciałam tą metodą swoje włosy potraktować. Oczywiście swoje to kosztowało. Dlatego stwierdziłam, że jeszcze się zastanowię. Ale w tym salonie, akurat ten fryzjer to prawdziwy profesjonalista.

Wyszło tak dobrze może i z uwagi na tą metodę na ciepło, którą wybrałyśmy, a kreatyna to naturalny składnik włosów, czy jakoś tak. Jednak wydaje mi się, że wiele również zależało od umiejętności naszego pana fryzjera. Niesamowite, miałam wrażenie, że jej włosy prezentowały się lepiej niż wcześniej naturalne. Zachwalań tego dnia nie było końca. Od tamtej pory tego fryzjera zawsze polecam, jako człowieka, który zna się na robocie. Cieszyłam się również, że wybrałyśmy jedną z tak wielu dobrych metod.