Masaże kręgosłupa przynoszą ulgę w bólu

Różnorodne bóle kręgosłupa często wynikają z urazów, przeciążeń oraz zmian zwyrodnieniowych. Najczęściej dotyczą one odcinka szyjnego, lędźwiowego, a czasem piersiowego. Często są one na tyle uciążliwe, że wykonywanie najprostszych nawet czynności graniczy z cudem. Uniemożliwia to normalne funkcjonowanie, a łykanie środków przeciwbólowych oraz przeciwzapalnych nie jest wystarczające, bowiem leki te przynoszą ulgę na krótko.

Różne techniki masażu kręgosłupa

masaż kręgosłupa wrocławOsoby, które doświadczają bólu kręgosłupa doskonale wiedzą, że ciężko pozbyć się tego schorzenia, a łagodzenie dolegliwości za pomocą leków nie jest skutecznym rozwiązaniem. Zdecydowanie lepiej sprawdza się masaż kręgosłupa Wrocław oraz inne miasta w naszym kraju pełne są przeróżnych gabinetów oraz przychodni, gdzie profesjonaliści mogą pomóc nam w skutecznym rozwiązaniem problemu. Masaż rozluźnia napięte mięśnie,  relaksuje ciało oraz działa przeciwbólowo. Wykwalifikowani masażyści oraz fizjoterapeutki pomagają swoim pacjentom w przypadku wielu dolegliwości układu kostno – mięśniowego, a masowanie tkanek miękkich sprawia, że uprawia się krążenie krwi oraz limfy, a rozluźnienie mięśni poprawia ruchomość kręgosłupa. Poza działaniem przeciwbólowym oraz rozluźniającym masaż taki doskonale wpływa na samopoczucie, odpręża oraz relaksuje. Wskazaniem do wykonania masażu są różne rodzaje bólu kręgosłupa, które wynikają z dyskopatii oraz skoliozy, a także różnorodnych kontuzji. Masaż przynosi ulgę osobom, które prowadzą siedzący tryb życia, zmagają się z rwą kulszową, dyskopatią, nerwobólami oraz z zaburzeniami napięcia mięśniowego. Technik masażu jest cała masa, wszystkie z nich cechują się dużą skutecznością, ale tylko wówczas, kiedy są indywidualnie dobrane do każdego pacjenta. Kolejność podczas masażu najczęściej zawsze jest taka sama, początkowe głaskanie oraz ugniatanie przemienia się w oklepywanie oraz wałkowanie. Odpowiednio wykonane ruchy są niezwykle pomocne w przypadku wielu problemów z kręgosłupem, dlatego jeśli zmagamy się z tym problemem warto udać się do lekarza, by ten zlecił skuteczne rozwiązanie i dobrał odpowiednią technikę, która najlepiej sprawdzi się w przypadku naszego schorzenia.

Bezpośrednio po zabiegu, jakim jest masaż kręgosłupa pacjent czuje się rozluźniony oraz odprężony, a ból jest zdecydowanie słabszy. Reakcja organizmu na odpowiednio wykonany masaż powinna przynieść ulgę w bólu, a jednocześnie zmniejszyć dyskomfort, jaki wywołują problemy z kręgosłupem. Pozytywne efekty, jakie daje masaż sprawia, że jest on jednym z najpopularniejszych zabiegów stosowanych w fizjoterapii oraz rehabilitacji i cechuje się dużą skutecznością.