Materac dla psa – jaki wybrać?

Właściciele psów doskonale zdają sobie sprawę z tego, że dorosłe psy mogą przesypiać w ciągu doby nawet dwanaście czy czternaście godzin. Wiadomo oczywiście, że jest to również zależne od temperamentu konkretnego czworonoga oraz jego indywidualnych potrzeb, jest to jednak duża część doby. Bardzo ważne jest więc zapewnienie psu odpowiednich warunków, aby mógł spokojnie spać każdej nocy oraz każdego dnia. Nawet jeżeli pozwalamy pupilowi drzemać na naszym łóżku czy kanapie, powinniśmy mu zapewnić jego własne legowisko.

Wodoodporny materac dla czworonoga

wodoodporny materac dla psaLegowisko jest dla psa nie tylko miejscem, w którym przesypia noc, ale również drzemie w ciągu dnia oraz odpoczywa, kiedy jest zmęczony. Powinno być to miejsce, w którym nasz pupil będzie mógł w spokoju spędzić czas, ponieważ może się zdarzyć taka sytuacja, że nasz pies będzie chciał chwilę spędzić w samotności. Wybierając legowisko dla swojego pupila należy zwrócić uwagę na kilka kwestii, których wzięcie pod uwagę pozwoli na stworzenie komfortowego miejsca do odpoczynku. Legowisko przede wszystkim powinno mieć odpowiednie wymiary, aby pies nie musiał się na nim zwijać w kłębek, aby się w ogóle zmieścić. Czasami czworonogi chcą się wygodnie na swoim posłaniu wyciągnąć. Dobrze jest więc zmierzyć swojego psa i wybrać posłanie większe od niego o kilkanaście centymetrów. Jeżeli mamy szczeniaka, należy wziąć pod uwagę to, jak duży urośnie. Kolejną kwestią jest materiał, z którego legowisko jest wykonane. Bardzo polecany jest wodoodporny materac dla psa, ponieważ może nam zaoszczędzić sporo czasu na jego czyszczeniu. Takie rozwiązanie mogą szczególnie docenić właściciele psów, które gubią sporo sierści. Z takiego materiału bowiem o wiele łatwiej się ją usuwa. Legowisko nie wchłaniające wody może być również bardzo przydatne na podwórku, kiedy na przykład chcemy spędzić tam sporo czasu, dbając również o wygodne miejsce dla naszego pupila. Taki materac będzie można szybko i łatwo wyczyścić po powrocie do domu.

Wygodne legowisko jest jednym z podstawowych przedmiotów, w jakie trzeba się zaopatrzyć, jeżeli chcemy zapewnić komfortowe warunki swojemu psu. Zanim zdecydujemy się na zakup dobrze jest odpowiednio dobrać jego wielkość. Następnie należy się zastanowić nad materiałem, z którego ma być materac wykonany oraz nad jego miękkością. Dobrym pomysłem mogą być takie posłania, których utrzymanie w czystości nie sprawi nam większych problemów. Dzięki temu nasz piesek będzie miał wygodne miejsce do spania oraz odpoczywania.