Meble do stanowiska pracy

Podczas gdy pierwsze prace wykonywaliśmy w dość podstawowo wyposażonym warsztacie, szybko byliśmy w stanie zaoszczędzić wystarczająco środków, by wyposażyć przestrzeń roboczą w najlepszy sprzęt. Potrzebowaliśmy nie tylko narzędzi, ale również i wysokiej jakości stołów, jak również szaf do przechowywania narzędzi, jak również wszystkich innych podstawowych mebli do warsztatu, gdyż chcieliśmy by nasze stanowiska były wyposażone w najwyższym możliwym standardzie.

Meble do nowoczesnego warsztatu

meble warsztatoweJako że pracowaliśmy we własnym warsztacie, mogliśmy sami urządzić go wedle preferencji tak, by pracowało się w nim nie tylko wygodnie, ale również i bezpiecznie. Poszukiwane przez nas meble warsztatowe musiały być nie tylko wygodne, ale również i wytrzymałe. Pierwszym wyborem były oczywiście stoły, które były podstawową powierzchnią roboczą w warsztacie podczas obróbki elementów metalowych. Zamiast standardowych drewnianych stołów obróbkowych wybraliśmy jednak odporniejszy i bardziej wytrzymały wariant z tworzywa sztucznego, znacznie lepiej znoszący wszelkie uszkodzenia mogące powstać podczas pracy. Stoły te posiadały również zaczepy służące do mocowania narzędzi elektrycznych, więc były o wiele bardziej bezpieczne niż stare odmiany. Kolejnym elementem który był bardzo ważny w warsztacie były szafki narzędziowe. Jako że nie mieliśmy zbyt dużo przestrzeni w naszym warsztacie, pojemne i wygodne szafki ułatwiały nam przechowywanie narzędzi elektrycznych w bezpieczny sposób, tak by nie stwarzać zagrożenia dla pracowników, ale również chronić je przed uszkodzeniami, czy to spowodowanymi zakurzeniem, zapyleniem czy też przypadkowym uderzeniem. Szafki te mogły pomieścić niemal wszystkie nasze narzędzia i były bardzo wygodnie podzielone na półki, dzięki czemu przechowywanie sprzętu i późniejsze go znalezienie było o wiele łatwiejsze.

Do najbardziej potrzebnych drobnych narzędzi, wykorzystywanych niemal przez cały czas zastosowaliśmy ścianki warsztatowe na narzędzia, na których owy sprzęt można było wygodnie powiesić by mieć potrzebne narzędzie cały czas pod ręką. Oczywiście, tak duży zakup wiązał się z dość dużymi kosztami, aczkolwiek udało nam się znaleźć hurtownię sprzętu i wyposażenia pracowniczego w naszej okolicy, w której znaleźliśmy wszelkie potrzebne nam elementy umeblowania warsztatu. Owa hurtowania prowadziła również usługę dostawy i montażu umeblowania, co pozwoliło nam zaoszczędzić ogromne ilości czasu i bardzo dużego nakładu pracy, wymaganego do montażu nowego wyposażenia.