Meble z połyskiem

Podczas wyboru mebli kuchennych zawsze zastanawiamy się czy lepiej wybrać te wykonane w macie czy też lakierowane w wysoki połysk. Nasza decyzja może mieć duży wpływ na walory estetyczne naszej kuchni oraz na kwestie praktyczne jakim jest na przykład utrzymanie frontów w czystości. Kiedy mamy małe pomieszczenie kuchenne zdecydowanie lepiej zdadzą egzamin meble, które posiadają fronty błyszczące. Odbijają one więcej światła i optycznie powiększają przestrzeń.

Płyty z połyskiem w pomieszczeniu

płyty połyskoweFronty wykonane w połysku cieszą się coraz większą popularnością nie tylko w domach utrzymanych w stylu nowoczesnym. Płyty połyskowe wykończone są różnymi materiałami takimi jak lakier, laminat, folia MDF lub akryl. Błyszczące meble robią imponujące wrażenie na każdym. Jeżeli w odpowiedni sposób połączymy je z sztucznym oświetleniem i dobranymi kolorami to za każdym razem będziemy cieszyć się pochwałami ze strony gości. Płyty z połyskiem, z których wykonane są fronty mebli są doskonałym sposobem na rozświetlenie wnętrza. Doskonale odbijają one światło zarówno sztuczne jak i naturalne. Efektem jest to, że wnętrze wydaje się wówczas większe, bardziej przestronne oraz nabiera ono lekkości. Fronty w połysku uzyskują również efekt głębi. W ich powierzchni doskonale odbija się otaczająca ich przestrzeń. Najbardziej popularnym wyborem wśród mebli z połyskiem są te wykończone akrylem. Jest to materiał, który cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia oraz wysoką i niską temperaturę. Dzięki temu można je stosować w bliskim kontakcie z płytami grzewczymi. Nie musimy się obawiać o ich uszkodzenie. Kolor frontów jest trwały, ponieważ nie ulega utlenieniu. Daje nam to gwarancje, że w przypadku zniszczenia po latach uda nam się dopasować kolorystycznie nowy front do reszty. Akryl posiada w swoim składzie również jony srebra, które hamują rozwój bakterii. Fronty połyskowe pokryte akrylem są więc antybakteryjne. Produkcja takich mebli jest bardziej ekologiczna od reszty, a materiał jest tańszy co wpływa na końcową cenę produktu. Lakier jest w stanie pokryć każdą powierzchnię nie ważne jak wymyślna ona jest. Sprawdza się on tam gdzie powierzchnia nie jest gładka. Z jego pomocą również uzyskuje się efekt połysku, ale jest on zdecydowanie mniejszy niż ten z wykorzystaniem akrylu.

Połysk w tych czasach jest bardzo pożądanym efektem na wszelkich meblach. Zazwyczaj stosuje się go na meblach kuchennych. Najpopularniejszymi materiałami do pokrycia płyt, żeby uzyskały połysk są akryl i lakier. Różnią się od siebie różnymi aspektami i każdy powinien dobierać takie meble indywidualnie pod swoje upodobania. Meble to zakup na lata, który musi nam służyć przez wiele lat i szybko nie powinien nam się znudzić. Te wykonane z połyskiem są uniwersalne i świetnie prezentują się w każdym pomieszczeniu.