Męska koszula na spotkanie biznesowe

Uczestnictwo w spotkaniach biznesowych wymaga nie tylko wiedzy i umiejętności. Bardzo istotną częścią takich spotkań jest odpowiedni ubiór. Jest to jeden z elementów tworzących wizerunek osób uczestniczących w spotkaniu, będący wizytówką firm, które reprezentują oraz ich samych. W przypadku mężczyzn zasady biznesowego dress code nie są dość proste i właściwie sprowadzają się do odpowiedniego garnituru i koszuli.

Koszula jako element męskiego ubioru biznesowego

koszule męskie biznesoweKoszule są niezbędnym elementem ubioru każdego mężczyzny. Nawet jeżeli praca zawodowa nie wymaga bezwzględnie stroju biznesowego, zawsze znajdzie się okazja, która będzie wymagała założenia koszuli. Dobrze jest mieć taką w szafie, żeby w razie potrzeby nie biegać w poszukiwaniu odpowiedniego kroju, rozmiaru czy koloru. Wbrew ogólnemu poglądowi, że to kobiety przywiązują wagę do ubioru, mężczyźni również lubią dobrze wyglądać. Właściwie dobrana koszula to taka, która ukrywa niedoskonałości figury oraz pozwala na zachowanie swobody ruchów. Zbyt opięta, nigdy nie będzie dobrze leżała, nawet na idealnie wyrzeźbionym ciele. Szczególnie koszule męskie biznesowe, w których panowie spędzają często całe dnie, muszą być wygodne i dobrze skrojone. Bardzo ważny jest materiał, z którego uszyta jest koszula. Nie może on być zbyt sztywny lub zbyt łatwo gniotący się. Powinien być w miarę przewiewny tak, żeby nie sprzyjał nadmiernemu poceniu się co nigdy i w żadnym przypadku nie wygląda dobrze. Należy pamiętać, że biznesowy dress code może się różnić w zależności od wymagań konkretnej firmy, jednak ogólne zasady są dość spójne: ciemny garnitur i jasna koszula. Koszule mogą mieć delikatne wzory jednak nie powinny być one zbyt krzykliwe czy zwracające uwagę. Kolorowe guziki, kołnierzyki czy mankiety oraz wielokolorowe wzory należy zostawić na mniej oficjalne spotkania natomiast czysto biznesowy strój powinien zakładać stonowaną kolorystykę i wzornictwo. Koszule w kolorowe, szczególnie ciemne kraty czy hawajskie wzory zdecydowanie powinny poczekać na innego rodzaju okazje.

Mężczyzna w koszuli kojarzy się nam głównie z pracą w biurze lub różnymi uroczystościami. Na szczęście dzisiaj panowie chętnie noszą koszule również na co dzień i zupełnie bez okazji. Jest to idealny strój dla mężczyzn w każdym wieku i każdej profesji, do czego coraz częściej przekonują się panowie. Podobnie jak każdy inny element ubioru, koszule składa się na ogólny wizerunek mężczyzny dlatego czasem warto zrezygnować z T-shirta na rzecz dobrze dobranej koszuli.