Minimalistyczne wnętrza z subtelnymi nowoczesnymi plafonami

 

Żyjemy w czasach, w których minimalnizm we wnętrzarstwie jest największą wartością wśród młodych małżeństw potrzebujących funkcjonalnych wnętrz. Proste w wyrazie szarości i monochromatyczne elementy są ocieplane materiałowymi kanapami i plafonami nowoczesnymi zarówno w formie jak i funkcjonalności, które dają przyjemne jasne światło, ale nie odciągają wzroku od najważniejszych elementów mieszkania i zmyślnie zastosowanych trików wnętrzarskich, dzięki którym wnętrze nabiera charakteru.

Nowoczesny plafon do minimalistycznych wnętrz

plafony nowoczesneChłodną szarość oraz sterylną biel najczęściej wykorzystywane w nowoczesnych wnętrzach trzeba odpowiednio oświetlić. By wnętrza wydawały się przytulne, a nie ponure konieczne jest zastosowanie odpowiedniego oświetlenia, gdyż chłodne lub ciemne kolory są podstawą wnętrza w stylu skandynawskim, najpopularniejszym wśród minimalistycznych rozwiązań. Najodpowiedniejsze do tego zadania są plafony nowoczesne które posiadają nie tylko modernistyczne, proste formy, ale również pozwalające na zastosowanie nowoczesnych technologii jak zmiana natężenia światła za pomocą pilota czy aplikacji w telefonie będącym zawsze pod ręką. Nowoczesne plafony to także doskonałe rozwiązanie, które pokochają właściciele niskich pomieszczeń, jakie przeważają w remontowanych i przekształcanych na aktualną modę mieszkaniach ulokowanych w blokowiskach ze słynnej wielkiej płyty. Niewielkie pomieszczenia ciasnych mieszkań będących marzeniem naszych dziadków zostaną odpowiednio doświetlone dzięki czemu staną się przytulne, a subtelne w formie oświetlenie nie będzie narzucać się swoją zdobnością. Natomiast zastosowane w wąskich korytarzykach, w których mieści się jedynie wielka szafa przesuwna z lustrem na drzwiach świetnie sprawdzą się nieco zdobniejsze rozwiązania, które nie zajmą wiele miejsca. Do korytarzy idealnie pasują nowoczesne plafony, w których z kwadratowej, lustrzanej bądź metalowej podstawy zwisają kurtyny błyszczących szkiełek.

Oświetlenie do modernistycznych i skandynawskich wnętrz musi być proste w formie, a jednocześnie rozjaśniać często stosowaną, stonowaną szarość ścian i mebli. Wszystkie te warunki z łatwością spełniają nowoczesne plafony. Ich nienachalna uroda połączona z minimalistycznym  stylem pasuje do wszystkich wnętrz. Można je zastosować zarówno w jadalni, gdzie potrzebujemy światła podczas wizyt znajomych, jak i w ciemnym korytarzu czy łazience, gdzie każdy potrzebuje dużo światła, aby swobodnie wykonać podstawowe zabiegi higieniczne.