Na czym polega dozowanie węgla pylistego?

To nowoczesny i powszechnie stosowany sposób na oczyszczanie różnego rodzaju cieczy. Związany jest nieregularnym kształtem oraz niewielkim rozmiarem drobinek węgla aktywnego, który świetnie nadaje się do oczyszczania między innymi wody, dlatego stosowany jest w różnego rodzaju miejskich stacjach uzdatniania wody pitnej. Większe drobinki węgla wykorzystywane są również do oczyszczana między innymi powietrza. Istnieje kilka rodzajów węgla aktywnego, jednak węgiel pylisty najczęściej wykorzystuje się do uzdatniania wody pitnej. 

Na czym polega dozowanie węgla pylistego?

odpowiednie dozowanie węgla pylistegoZ uwagi na jego rozmiar, niezbędne jest odpowiednie dozowanie węgla pylistego przy użyciu przeznaczonych do tego narzędzi. Dzięki temu możliwe jest skutecznie usunięcie różnego rodzaju zanieczyszczeń wody, co przekłada się na jej jakość oraz zdatność do picia. Przed wskazaniem właściwej dawki węgla niezbędne jest wykonanie wstępnych testów SUW pozwalających określić niezbędną ilość węgla, potrzebną do uzdatnienia wody. Sam proces dawkowania węgla zachodzi w oparciu o najnowsze technologię oraz aparaturę zapewniającą bardzo precyzyjne aplikowanie węgla do wody. Metoda ta pozwala na usuwanie zanieczyszczeń, których nie sposób usunąć za pomocą innych sposobów, jakimi jest między innymi koagulacja. Również koszta związane z korzystaniem z tej technologii są niskie, dlatego inwestycja jest opłacalna oraz przekłada się na jakość funkcjonowania wodociągu. Sama zawiesina z węgla pylistego może być dawkowana okresowo, w zależności od potrzeb, a ilość dostosowanej substancji można dostosować do aktualnego zapotrzebowania na filtrację wody. Metoda ta może być stosowana przed koagulacją lub wykorzystywana bezpośrednio poprzez filtry pośpieszne. Skutecznie usuwa wszelkie prekursory efektów ubocznych dezynfekcji wody, a także nieakceptowanego smaku oraz zapachu wynikającego z produktów organicznych. Innym atutem jest obniżenie zapotrzebowania na dezynfekaty.

Ten nowoczesny sposób na uzdatnianie wody pitnej coraz częściej wykorzystywany jest w różnego rodzaju miejscach, w tym miejskich stacjach uzdatniania wody. Jego nieregularny kształt pozwala na skuteczne usunięcie zanieczyszczeń, które są trudne do usunięcia innymi metodami. Świetnie oczyszcza wodę o niskim walorze zapachowym i smakowym. Usuwa wszelkiego rodzaju prekursory ubocznych skutków dezynfekcji oraz zmniejsza zapotrzebowanie na dezynfekanty stosowane w procesie uzdatniania wody. Bardzo wydajna oraz ekonomiczna technologia, która stanowi świetną inwestycję.