Najlepsze cyklinowanie podłóg

Drewniane podłogi swoim wyglądem. Jednak z czasem ulegają zniszczeniu. Na szczęście można je odnowić. Remont parkietu polega na cyklinowaniu, a następnie na odpowiednim wykończeniu przez lakierowanie, olejowanie lub malowanie farbami. Parkiet wykonany z drewna to elegancka, a jednocześnie dość droga inwestycja. Niewątpliwym atutem jest to, że drewno jest trwałe, dlatego może posłużyć nam przez wiele lat. Jej trwałość warunkuje wykonanie wielu różnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Kiedy warto cyklinować podłogi?

profesjonalne cyklinowanie podłóg bydgoszczNaturalne drewno ma wiele zalet – jest eleganckie, przyjemne w dotyku, ale też świetnie nadaje się do renowacji. Właściwość ta wynika z jego budowy, ponieważ drewno można stopniowo szlifować, odsłaniając jego kolejne warstwy. Wobec tego nawet stara podłoga może wyglądać jak nowa, gdy zostanie poddana renowacji. Profesjonalne cyklinowanie podłóg Bydgoszcz jest procesem, który zazwyczaj nie jest często przeprowadzany. Zwykle wykonuje się go raz na kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Celem cyklinowania jest zdarcie wierzchniej powłoki drewna, co sprawia, że podłoga jest odświeżona. Całość należy zabezpieczyć na nowo preparatami ochronnymi. Cyklinowanie warto wykonać, gdy parkiet jest podniszczony. Drewno jest chropowate, zabrudzone, ma drzazgi i inne niedoskonałości wynikające z lat użytkowania. Gdy parkiet wygląda nieestetycznie – widać na nim plamy, przebarwienia, które wpływają na jego estetykę, a nie można usunąć ich żadnymi detergentami. Gdy parkiet jest nierówny szlifowanie pozwoli nadać mu idealną gładkość. Podłoga jest nowa, gdy podłoga jest lita, to wymaga wykończenia. Planujemy zmienić wygląd parkietu – po cyklinowaniu możemy to osiągnąć za pomocą lakierów, farb i olejów. Cyklinowanie warto wykonać przed nałożeniem nowego lakieru. Eksperci zalecają, aby przeprowadzić cyklinowanie za każdym razem, gdy chcemy na nowo polakierować parkiet. Cyklinowanie pozwala na usunięcie rys, odświeżenie wyglądu, usunięcie starych warstw lakieru w celu nałożenia nowej oraz jest to niższy koszt niż wymienianie całego pakietu.

Warto zaznaczyć, że w niektórych sytuacjach cyklinowanie parkietu jest niewskazane, dlatego lepiej zrezygnować z cyklinowania i zdecydować się na nową podłogę. Cyklinowanie nie pomoże, gdy podłoga jest mocno zniszczona na całej grubości desek – wtedy zeszlifowanie wierzchniej warstwy drewna nic nie da, ponieważ warstwy pod nią też są zniszczone. Lepiej z tego zrezygnować, gdy klepki odpadają z parkietu, nie są stabilne, a podłoże pod parkietem jest zniszczone.