Najlepsze koce gaśnicze

Podręczny i pomocniczy sprzęt gaśniczy odgrywa ważną rolę w pierwszej fazie rozwoju pożaru, która charakteryzuje się małym obszarem płonącej powierzchni. Jednym z podstawowych elementów sprzętu podręcznego jest koc gaśniczy, służący do tłumienia ognia w zarodku. Koce gaśnicze to koce wykonane wg. normy PN – EN 1869/1999, z trudnopalnej i trudnopalnej szklanej tkaniny. Charakteryzują się odpornością na temperaturę do 450ºC i mogą występować w kilku rozmiarach.

Zastosowanie koca gaśniczego

koce gaśnicze cenaDziałanie koca gaśniczego polega na odcięciu dopływu powietrza od palącego się przedmiotu lub materiału. Jak używać koca gaśniczego? Jeśli chcemy ugasić płomienie na płaskich powierzchniach, powinniśmy ją szczelnie przykryć kocem, nie dopuszczając do przedostania się tlenu do źródła ognia. Pamiętajmy, aby złapać koc w sposób uniemożliwiający poparzenie dłoni. W przypadku gaszenia pożarów na ludziach, należy jak najszybciej i dokładniej przykryć poszkodowanego kocem. Najłatwiej zrobić to w pozycji leżącej.  Koc gaśniczy to podstawowy podręczny sprzęt do gaszenia pożarów. Jest on wykonany z trudnopalnej szklanej tkaniny. Koce gaśnicze występują w różnych rozmiarach, są przeznaczone do tłumienia ognia w momencie rozpoczęcia pożaru. Sposób gaszenia polega na odcięciu dopływu tlenu do źródła ognia. Dzięki swojej strukturze i budowie stanowi ochronę dla osoby gaszącej pożar przed wysoką temperaturą płomieni. W momencie przystąpienia do gaszenia należy chwycić koc gaśniczy zgodnie z instrukcją użytkowania, zasłaniając przy tym dłonie i własne ciało przed wysoką temperaturą. Koce gaśnicze cena waha się między 25 a 70 zł. Jest to niezbyt skomplikowane urządzenie do gaszenia ognisk punktowych, nie wymaga dodatkowych akcesoriów. Przegląd techniczny koca gaśniczego polega na oględzinach pod względem zniszczeń, przepaleń czy przedziurawień. Powinien być przeprowadzany co 12 miesięcy. Koce można stosować wielokrotnie, do momentu jego zniszczenia. Ze względu na swoje rozmiary nie nadaje się do gaszenia dużych pożarów.

Używamy go w prosty i intuicyjny sposób. Jest bardzo skuteczny i można za jego pomocą gasić pożary na ludziach. Zajmuje niewiele miejsca i jest to sprzęt wielokrotnego użytku. Ponadto, koc gaśniczy pozwala przenosić chronione przedmioty w trakcie pożaru. Ten produkt jest łatwo dostępny w każdym sklepie ze sprzętem do ochrony przeciw pożarowej oraz na wielu stronach internetowych. W ich asortymencie znajdziemy wiele profesjonalnych produktów i zestawów przeciwpożarowych, za pomocą których ocalimy czyjeś życie.