Najlepsze materiały izolacyjne

Jakiś czas temu rynek materiałów budowlanych został nieco zrewolucjonizowały poprzez pojawienie się na nim pianki poliuretanowej. Materiał ten bardzo szybko zyskał popularność i uznanie w oczach budowlańców oraz posiadaczy domów, w których zastosowano izolację termiczną z użyciem tej pianki. Na dzień dzisiejszy pianka ta jest stosowana niezwykle często zarówno ze względu na swoje doskonale właściwości izolujące jak również na komfort jej nakładania na ściany czy też stropy.

Skuteczne ocieplenia poddaszy

skuteczna izolacja poddasza pianką Pianka poliuretanowa występuje obecnie w dwóch wersjach. Pierwszą z nich jest wersja zamkniętokomórkowa, która jest najczęściej stosowana do ocieplania poddaszy. To co wyróżnia ten rodzaj materiału to przede wszystkim bardzo dobre przyleganie do powierzchni na którą jest nakładana. Piankę poliuretanową nanosi się przy użyciu specjalnych agregatów. Nanoszenie pianki odbywa się przy użyciu bardzo dużego ciśnienia, które sprawia iż pianka od razu po opuszczeniu pistoletu zaczyna doskonale przywierać do powierzchni oraz nabiera odpowiedniej formy i właściwości. Jedną z bardzo dużej zalet pianek poliuretanowych jest to, że podczas ich stosowania nie ma możliwości tworzenia się kanalików powietrznych. Dzięki temu w znacznym stopniu minimalizujemy ryzyko wystąpienia wilgoci na ścianach. Na chwilę obecną skuteczna izolacja poddasza pianką jest tematem bardzo często poruszanym na różnych forach internetowych. Internauci bardzo chętnie wymieniają się swoimi spostrzeżeniami oraz doświadczeniem związanym z zastosowaniem różnych rodzajów pianki oraz styropianu czy też wełny mineralnej. Przeglądając owe fora oraz strony internetowe poświęcone budownictwie możemy wyrobić sobie własną opinię na temat tego czy warto taką piankę stosować. Mówiąc o ociepleniu poddasza pianką  poliuretanową o strukturze zamkniętokomórkowej warto również wspomnieć o tym, że materiał ten doskonale wygłusza. Jeśli chodzi o minusy stosowania takich pianek to w zasadzie ciężko jakikolwiek znaleźć. Warto jednak samodzielnie się o tym przekonać. 

Hegemonia styropianu oraz wełny mineralnej na rynku materiałów termoizolacyjnych powoli dobiega końca. Omawiana w tym tekście pianka poliuretanowa skutecznie wspomniane materiały zastępuje oraz pod wieloma względami je przewyższa. Jeśli chodzi o zastosowanie  w jakimś miejscu pianki poliuretanowej to w zasadzie nie ma w tej kwestii praktycznie żadnych ograniczeń. Pianka tak świetnie spisuje się w kontakcie z różnymi materiałami budowlanymi takimi jak kamień, pustaki czy drewno.