Najlepsze ubezpieczenie mieszania w Szczecinie

Przez ponad dwadzieścia lat nie kupowałam ubezpieczenia swojego mieszkania. Zawsze wydawało mi się, że jest to duży wydatek, którego nie potrzebuję. Kiedy ktokolwiek pytał mnie o tę kwestię, zawsze powtarzałam, iż nie muszę zabezpieczać swojego domu, ponieważ mieszkam w bardzo komfortowym miejscu, które nigdy nie nawiedzają żadne żywioły powodujące zniszczenia. Mieszkając w Szczecinie, nigdy nie spotkałam się podtopieniami, czy znacznymi nawałnicami, mogącymi źle wpłynąć na moje mieszanie. Dlaczego zmieniłam zdanie?

Ubezpieczenie mojego mieszkania

tanie ubezpieczenie mieszkania w szczecinieNiestety nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć wszystkiego. Zdarzenia losowe mają to do siebie, że występują nagle. Tak także było w moim przypadku. Okazało się, że podczas instalacji nowego ogrzewania gazowego w moim domu doszło do fatalnej pomyłki polegającej na złym podłączeniu rur z wodą doprowadzaną do kaloryferów. Efekt takiego postępowania był tragiczny. Moje mieszczanie zostało w kilka minut bardzo poważnie zalane, a zniszczenia były trudne do oszacowania. Niestety nie ubezpieczyłam się od podobnych wypadków, więc samodzielnie musiałam pokryć koszty naprawy podłogi oraz części mebli. Po tym wydarzeniu postanowiłam znaleźć jakąś ciekawą ofertę finansowego zabezpieczenia się przed podobnymi wypadkami. Szybko znalazłam odpowiadające mi tanie ubezpieczenie mieszkania w Szczecinie. Biuro, do którego się udałam, poleciła mi moja bliska znajoma, więc miałam pewność, że jest to miejsce sprawdzone. Zanim podpisałam jakąkolwiek umowę, mogłam się z nią dokładnie zapoznać w zaciszu własnego domu. Szybko zrozumiałam, że wydatek, który poniosę w związku z podpisaniem dokumentu, jest bardzo niewielki w porównaniu do strat, jakie mogę ponieść podczas wypadków zdarzających się w różnych mieszkaniach. Wiedziałam już, że nie warto liczyć na przychylność losu. O wiele lepiej wziąć sprawy w swoje ręce i przewidywać różne zdarzenia, odpowiednio się do nich przygotowując. Dziś czuję się o wiele bezpieczniej, płacząc za ubezpieczenie mojego mieszkania.

Czasami wydaje nam się, że jesteśmy w stanie przewidzieć pewne wydarzenia. Zapominamy o tym, że nie jesteśmy wróżbitami, a zdarzenia losowe mogą dotyczyć każdego. Warto zabezpieczyć się na wypadek pojawienia się z naszym mieszkaniu jakichś nieprzewidzianych awarii i zniszczeń. Sama zrozumiałam to niestety za późno. Dziś wiem, że warto inwestować w opłacanie ubezpieczenia mieszkania od różnych zdarzeń. Doradca pomoże nam dopasować umowę w taki sposób, aby była ona optymalnie dostosowana do naszych potrzeb oraz naszego portfela.