Nowe regały metalowe pilnie potrzebne

W momencie, gdy mój tata postanowił odejść na emeryturę, to właśnie na mnie spadł obowiązek prowadzenia firmy. A to wcale nie było takie prost. Musiałem być odpowiedzialny za wszystko: za dokumenty oraz za to, żeby dbać o bezpieczeństwo pracowników. Na samym początku postanowiłem wymienić wszystkie regały w magazynie. Już dawno myślałem o tym, jednak nie miałem na to większego wpływu.

Dlaczego warto było wymienić regały?

producent regałów metalowychAby przyjrzeć się bliżej temu problemowi powiem wprost – chodzi o bezpieczeństwo pracowników. Od trzydziestu ośmiu lat w firmie znajdują się jedne i te same regały drewniane. Wówczas były one mocne, ale drewno ma swój czas przecież. Jakiś czas temu zauważyłem, że regały z drewna już nie nadają się do użytku i w każdej chwili mogą się zawalić. Teraz postanowiłem zrobić z tym porządek i wyrzucić regały drewniane, a w ich miejsce położyć regały zbudowane z mocnego metalu. Regały metalowe o wiele lepiej sprawują swoje funkcje, niż drewniane. Przede wszystkim dlatego, że są o wiele bardziej wytrzymałe i dzięki temu byłem stanie położyć na nich produkty o większej masie. W przeciwieństwie do regałów drewnianych, regały metalowe starczą na dłużej. Drewno szybciej niszczeje, z kolei regał metalowy przy odpowiedniej konserwacji może starczyć nawet na sto lat! To bardzo dużo. Regały metalowe są bardzo tanie i proste w montażu. Wystarczy je skręcić kilkoma śrubkami i już można stawiać je w magazynie. Mają odpowiednie zabezpieczenia. Producent regałów metalowych zadbał o to, ażeby klient był zadowolony z posiadania regałów metalowych. Do każdego regału dołączony jest atest oraz instrukcja obsługi, która mówi o tym, w jaki sposób złożyć taki regał metalowy i jak go w przyszłości konserwować.  Regały metalowe były mi na ten moment bardzo pilnie potrzebne, bo bez nich firma nie mogła normalnie funkcjonować. Musiałem zrobić to jak najszybciej, by wprowadzić stabilny cykl produkcji. Pojechałem więc do producenta regałów metalowych i tam złożyłem zamówienia na potrzebne mi produkty.

Stare regały drewniane wykorzystano do innych celów, z kolei regały metalowe o dobrej jakości dziś widnieją w moim magazynie i są bezpieczne dla pracowników. Przechowuje się na nich ciężkie narzędzia i materiały budowlane. Jestem pewien, że starczą na bardzo długo, ale trzeba będzie o nie dobrze dbać. Od tego właśnie zacząłem swoją działalność w firmie, która obecnie firma działa bardzo dobrze, a z regałów jestem zadowolony.W sumie nie tylko ja, bo pracownicy mojego zakładu również .