Nowoczesna izolacja akustyczna ścian działowych w mieszkaniach

W procesach budowy wielu mieszkań i domów coraz częściej wykorzystuje się systemy izolacji dźwiękowej różnych elementów instalacyjnych, podłóg, sufitów i ścian. Możliwość zastosowania izolacji akustycznej istnieje także w procesach modernizacyjnych wielu mieszkań i starych domów. Ważnym czynnikiem jest potrzeba uzyskania pomieszczeń odizolowanych od hałasu dochodzącego z zewnątrz, zwłaszcza domów znajdujących się w bliskiej odległości od dróg szybkiego ruchu i mieszkań w centrum miasta. Hałas dochodzący zza okna potrafi być bardzo uciążliwy i niesie za sobą wiele schorzeń związanych ze zdrowiem fizycznym i psychicznym.

Systemy izolacji akustycznej

izolacja akustyczna ścian działowychDlatego coraz chętniej korzysta się z możliwości firm oferujących usługi związane z izolacją akustyczną i wibroakustyczną. W przypadku pomieszczeń mieszkalnych, a także przemysłowych istnieje możliwość odizolowania konkretnych lokali, a także wszystkich możliwych elementów konstrukcyjnych. Najczęściej izolowane są ściany, sufity i podłogi. Skuteczna izolacja akustyczna ścian działowych możliwa jest dzięki szerokiej ofercie produktów znajdujących się na rynku, o różnych parametrach i grubościach. W pomieszczeniach mieszkalnych, zwłaszcza w małych mieszkaniach, bardzo istotnym elementem jest skuteczna izolacja bez potrzeby pomniejszenia poszczególnych pokoi i pomieszczeń. Dlatego wybierane są odpowiednie produkty akustyczne charakteryzujące się wysokimi parametrami pochłaniania dźwięku i izolującymi, o bardzo cienkich grubościach. Montaż odbywa się poprzez umieszczanie różnego rodzaju mat i pianek akustycznych pomiędzy ścianą właściwą a płytą gipsową lub poprzez przyklejenie odpowiednim klejem montażowym. Trwałość produktów i zachowanie parametrów poprzez właściwe zamontowanie jest długie i może służyć wiele lat. Wiele specjalnych paneli izolacyjnych stanowi także dodatkowy efekt dekoracyjny w wystroju wnętrz. Przyklejane bezpośrednio na ścianę, tworzą rozmaite formy we wszystkich możliwych kolorach. Panele akustyczne tworzone są na indywidualne zamówienie klienta, mają różnorodne formy i dają bardzo ciekawe efekty wizualne w pomieszczeniach. Poza płaskimi i w różnych kształtach panelami, stosuje się też stożkowe piramidki akustyczne w formie paneli o różnej grubości i tym samym stopniu izolacji akustycznej.

Panele akustyczne i inne maty wykorzystywane do izolacji pomieszczeń charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, często są wodoodporne i bardzo trwałe.Na rynku jest szeroka gama produktów o różnym stopniu tłumienia dźwięków i drgań.Ceny uzależnione są od rodzaju produktu, jego parametrów, sposobu montażu, a także dodatkowych właściwości. Firmy bardzo często zajmują się kompleksowo doborem i montażem systemów izolacyjnych i tłumiących hałasy, dobierając odpowiednią technikę i materiały, aby uzyskać jak najlepszy efekt.