Nowoczesna opaska alarmowa dla seniora

Poczucie bezpieczeństwa jest czymś co towarzyszy nam w całym naszym życiu. Już rodząc się chcemy czuć się bezpiecznie. Nasz krzyk jest wołaniem o przytulenie i zapewnienie poczucia bezpieczeństwa. W młodości szukamy osoby, która będzie dzieliła z nami życie i stanie się bezpieczną przystanią. Starość jest etapem, w którym często zostajemy sami. Nasza bezpieczna przestań na zawsze znika, a my w tym szczególnym okresie potrzebujemy poczucia bezpieczeństwa jak nigdy wcześniej.

Atuty opasek alarmowych

opaska alarmowa dla senioraMając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo wymyślono nowoczesne urządzenie takie jak opaska alarmowa dla seniora. Jak wiadomo wiele starszych osób kocha swoje dotychczasowe życie. Lubi poczucie niezależności i nie zamierza z niego rezygnować. Mając taką osobę w rodzinie zaczynamy główkować co zrobić, żeby pozwolić starszej osobie na zachowanie tej niezależności, a jednocześnie zapewnić jej należyte poczucie bezpieczeństwa. Najlepszym rozwiązaniem będzie opaska alarmowa, która pozwoli nam na ocenę podstawowych czynności życiowych jej właściciele na odległość. Pozwoli również na jej lokalizację oraz zawiadomi nas jeżeli dojdzie do upadku. Stanie się również kanałem komunikacyjnym między nami, a właścicielem opaski. Senior może w dowolnej chwili przycisnąć przycisk i skontaktować się z nami. Dla nas jest to sposób na wyciszenie nerwowych emocji, a dla seniorów zapewnienie poczucia niezależności i bezpieczeństwa podczas codziennego życia. Ogromnym atutem jest fakt, iż przez najbliższe dwa lata tego typu opaski będą refundowane przez państwo. Z refundacji będą mogły skorzystać osoby, które ukończyły sześćdziesiąty rok życia oraz uzyskały mniej niż sześćdziesiąt punktów w skali Barthel, czyli w skali którą mierzy się stopień samodzielności ruchowej podczas codziennej aktywności życiowej oraz takie osoby, które nie zostały zakwalifikowane do opieki długoterminowej. Bez wątpienia takie urządzenie, które jest niewielkich rozmiarów może przynieść ogromne korzyści nie tylko dla seniorów, ale również ich rodzin i opiekunów.

Nowoczesne technologie zostają stworzone po to, aby służyć człowiekowi. I idealnie spełniają swoje zadanie czego przykładem mogą być opaski alarmowe dla seniora, która są rodzajem opieki nad osobą starszą na odległość. Pozwalają na ocenę podstawowych parametrów życiowych oraz lokalizację osoby będącej właścicielem takiej opaski. Ponadto pozwalają na proste i szybkie wezwanie pomocy w razie potrzeby, a także informują nas o zaistniałym upadku osoby starszej.