Nowoczesne panele ścienne 3D w biurach

Urządzenie biura nie należy do najprostszych zadań – przestrzeń musi być nie tylko ładna, ale także funkcjonalna. Stworzony klimat musi sprzyjać pracy, nie rozpraszać i utrzymywać klimat, w którym człowiek będzie czuł się po prostu dobrze. Polecane więc są jasne barwy, nieoślepiające, ale wyraziste oświetlenie oraz funkcjonalność. Nie oznacza to jednak, że stworzona aranżacja musi być nudna. Dowodem tego jest z pewnością szereg ciekawych materiałów wykończeniowych dostępnych w sklepach z materiałami budowlanymi. 

Ciekawe wnętrza z płytami gipsowymi 

panele ścienne 3dBiura to także miejsce spotkań wielu osób, dlatego tym bardziej duże znaczenie ma to, w jaki sposób urządzimy w nim przestrzeń. Bardzo dużo możliwości dają panele ścienne 3D, które najczęściej wykonane są z gipsu. W sklepach występują najczęściej w wymiarach 0,5 x 0,5 metra, co jest bardzo praktyczne – ułożenie okładziny nie zajmuje się więc bardzo dużo czasu, co w przypadku remontowania biur ma wiele zalet. Oprócz tego występują one w wielu kształtach. Dostępne są w formie fali, geometrycznych figur, motywów związanych z naturą i wielu innych formach. Dzięki temu można dopasować ich kształt i formę do gustu osoby wybierającej elementy lub nawet branży, jaką reprezentuje dana firma. Na ścianie, którą zdobią panele ścienne 3D, bez problemu można powiesić logo firmy, fotografie w ramkach lub nawet półki, dzięki czemu uzyskany efekt może być jeszcze ciekawszy. Wiele osób docenia to rozwiązanie szczególnie za to, że można z jego pomocą tworzyć ciekawe, wyjątkowe aranżacje. Panele można łatwo malować ogólnodostępną farbą do ścian, układać w różnych konfiguracjach oraz łączyć z innymi materiałami wykończeniowymi. Dlatego często można je spotkać w salach konferencyjnych, w recepcjach oraz biurach dyrektorów i prezesów firm. Ułożenie na jednej ze ścian ozdobnych kafli może sprawić, że przestrzeń będzie wyglądała znacznie bardziej elegancko, powiększy się lub zmniejszy wizualnie, albo po prostu będzie ciekawsza, niż w przypadku ścian o jednolitej fakturze. 

Płyty dekoracyjne z gipsu można kupić stosunkowo tanio, dlatego ich zakup nie podniesie znacząco kosztów całej inwestycji. Jeżeli znajdują się one w recepcji lub sali konferencyjnej, można dodatkowo zdecydować się na podświetlenie całości diodami LED w różnych kolorach. Dzięki temu z łatwością można stworzyć unikalny klimat sprzyjający spotkaniom biznesowym i negocjacjom z klientami czy kontrahentami. Rozwiązanie jest bardzo innowacyjne, dlatego z pewnością zdecyduje się na nie jeszcze wiele firm.