Nowoczesne stojaki na rowery w miastach

Wzmożony ruch rowerowy w miastach wymaga budowy infrastruktury, dzięki której możliwe stanie się zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich osób, które poruszają się na rowerach. Dlatego budowane są ścieżki rowerowe, pasy a także inne elementy rowerowej infrastruktury. Do najważniejszych z nich należy przede wszystkim stojak, dzięki któremu możemy zostawić rower w wielu miejscach. Nowoczesne stojaki wyróżniają się nie tylko funkcjonalnością, ale także nowoczesnym wzornictwem.

Stojaki na rowery o nowoczesnej konstrukcji

nowoczesny stojak rowerowyDzięki wsparciu lokalnych samorządów, a także wytycznych samych rowerzystów, udaje się wyprodukować wiele typów stojaków na rowery, które są wygodne i bezpieczne dla naszych jednośladów. Nowoczesny stojak rowerowy może być zaprojektowany w taki sposób, aby można było postawić rower za przednie koło lub za ramę. Stojaki tego typu są widywane w miejscach publicznych, a także przy wielu rodzajach sklepów i galerii handlowych. Dzięki stojakom tego typu można w odpowiedni sposób zabezpieczyć swój rower, a także użyć tak zwanego U-locka, czyli zapięcia, które może być panaceum na złodziejskie zapędy. Wiele stojaków tego typu jest montowanych w miejscach, gdzie do tej pory nie instalowano żadnej dodatkowej infrastruktury rowerowej. Na wniosek samorządowców, a także osób, które coraz liczniej korzystają z rowerów jako podstawowego środka komunikacji, możliwe jest instalowanie wielu stojaków nie tylko w dużych miastach. Także w mniejszych miejscowościach ich włodarze starają się o zakup najnowocześniejszych stojaków, ułatwiających korzystanie z miejsc użyteczności publicznej. Dlatego nowoczesne elementy infrastruktury pojawiają się przy urzędach, instytucjach i prywatnych firmach. W przypadku tych ostatnich nowoczesne stojaki mogą być niewątpliwe zbawienne dla pracowników. Długie stojaki, na których możemy ujrzeć szereg zaparkowanych rowerów to udogodnienie dla pracowników, którzy dojeżdżają do miejsca pracy z daleka lub nie chcą uruchamiać samochodu, gdyż mieszkają tuż obok firmy.

Wiele nowoczesnych stojaków rowerowych jest instalowanych przy supermarketach i sklepach wielkopowierzchniowych. Jest to niewątpliwe trend, który utrzyma się w najbliższych latach, gdyż moda na zdrowy tryb życia zawitała do naszego kraju na dobre. Osoby jeżdżące na rowerze chcą, aby ich jednoślad był bezpieczny nawet wtedy, gdy wyjeżdżają z domu na drobne zakupy. Wiele stojaków na rowery przy sklepach pozwala na szybkie przypięcie naszego roweru bez ryzyka tego, iż uszkodzimy szprychy w naszym kole.