Nowy płaszcz na zimę

 

Przez ostatnie kilka sezonów nasza zima nie była tak naprawdę zbyt zimna. Choć oficjalnie mieliśmy zimę to na ulicach brakowało śniegu, a temperatura bardzo rzadko spada poniżej zera. Dlatego też nie miałam w swojej szafie żadnych bardzo grubych kurtek, czy też ciepłego płaszcza zimowego. Kiedy więc w tym roku zaatakowała nas prawdziwa zima stulecia, musiałam znaleźć dla siebie jakieś bardzo ciepłe okrycie wierzchnie. Przyznam szczerze, że najczęściej kupowałam dla siebie kurtki, ale w tym roku postanowiłam, że chcę mieć w swojej garderobie coś bardziej eleganckiego, ale jednocześnie funkcjonalnego.

Płaszcz zimowy nie musi być nudny

ciepły płaszcz zimowy damskiChoć częściej robię zakupy przez internet, to tym razem by kupić ubrania wybrałam się na zakupy do dużej galerii handlowej. W sklepach znalazłam naprawdę wiele świetnych ubrań, więc oprócz okrycia wierzchniego kupiłam też dwie pary spodni dżinsowych, t-shirtów oraz przepiękny kolorowy sweterek. Po dość długich poszukiwaniach w końcu, w jednym ze sklepów znalazłam cudowny ciepły płaszcz zimowy damski, który po prostu skradł moje serce od raz jak go zobaczyłam. W przypadku bardzo wielu kolekcji widziałam płaszcze o jasnych kolorach. Lubię beżowe oraz jasnobrązowe kolory, natomiast chciałam żeby mój płaszcz trochę bardziej się wyróżniał. Dlatego też kiedy zobaczyłam w jednym ze sklepów płaszcz o jasnoniebieskim kolorze od razu wiedziałam, że musi być mój. Na szczęście w sklepie nadal mieli mój rozmiar. Płaszcz, który wybrałam sięga mi przed kolana, mimo tego nie sprawia on wrażenia za dużego. Jest to płaszcz wełniany, a więc jest on niezwykle ciepły. Nie przepuszcza ani odrobiny zimna, czy też wiatru, który ostatnio jest u nas tak częsty. W środku posiada on ciemnogranatowe podszycie, które wygląda naprawdę fajnie w porównaniu z jasnym kolorem, jaki posiada jego zewnętrzna strona. Bardzo podobają mi się takie kontrasty w ubraniach.

Jestem naprawdę zadowolona ze swoich ostatnich zakupów odzieżowych. Często zamawiam rzeczy przez internet, ale zauważyłam, że w sumie fajne jest przejść się do sklepu i przymierzać ubrania. Uwielbiam swój nowy ciepły płaszcz – nie tylko wygląda bardzo fajnie i pasuje mi do każdej stylizacji, ale jest też naprawdę ciepły i wygodny. A przecież to właśnie komfort użytkowania powinien być dla nas najważniejszy. Mam nadzieję, że w przyszłym roku też będę mogła nosić mój piękny płaszcz. Mój płaszcz jest wykonany naprawdę solidnie, a więc jestem pewna, że będę mogła go nosić jeszcze przez najbliższe kilka lat.