Odzież robocza dla pracowników

Odzież robocza ogólnego przeznaczenia zazwyczaj nie różniła się pomiędzy sobą za bardzo. Różni producenci mogli co jakiś czas ulepszać czy zmieniać krój czy wykonanie, choć zazwyczaj ubrania były niemal identyczne, niezależnie od wykonującej je firmy. Jedyną zauważalną różnicą była oczywiście jakość, która uzależniona była od solidności wykonania i materiałów użytych do szycia elementów odzieży. Od kilku lat jednak zaczęto wprowadzać do sprzedaży coraz to nowocześniejsze komplety odzieży roboczej, odstające od dotychczasowych sortów bardzo zauważalnie.

Wygodna odzież robocza ogólnego przeznaczenia

ochronna odzież robocza - bydgoszczUbrania robocze były wykorzystywane w bardzo odmiennych stanowiskach pracy, mogących być placami budowy, stanowiskami robót ziemnych czy nawet zakładami przemysłowymi. W miejscach pracy w których nie było żadnych niestandardowych zagrożeń używano niezmiennie tego samego rodzaju ubrania roboczego, standardowo szytego z cienkiego poliestru, odpornego na uszkodzenia i zużycie. Nowa seria odzieży roboczej, pochodząca od renomowanego producenta wyposażenia pracowniczego znacznie odbiegała od typowego wykonania tego rodzaju ubrania. Była to dość niedawno wprowadzona do użycia ochronna odzież robocza – Bydgoszcz miała zaledwie kilka sklepów w których zaczęły pojawiać się elementy z nowej serii, choć najczęściej wymagane było ich zamówienie, gdyż zapotrzebowanie i zainteresowanie ową serią było bardzo duże. Owa seria odzieży ochronnej była bowiem wielozadaniowa jak większość dotychczasowo stosowanych kompletów ubrania ochronnego, aczkolwiek producent skupił się nie tylko na poziomie zapewnianej ochrony, ale również na komforcie pracy podczas noszenia odzieży z tej serii. Spodnie i koszule przypominały krojem nowoczesne ubranie wojskowe, posiadając przede wszystkim dużą ilość wygodnie ulokowanych kieszeni, ułatwiających przenoszenie narzędzi i wyposażenia potrzebnego do swobodnego wykonywania zadań.

Były również uszyte w bardzo komfortowym kroju, znacznie wygodniejszym niż bardzo proste i krępujące elementy odzieży roboczej które były nadal najczęściej spotykane w firmach budowlanych. Mogły być one wykorzystywane do każdego zadania, posiadając wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne i wpływ substancji chemicznych. Były również bardzo dobrze przystosowane do współpracy z wyposażeniem wysokościowym, głównie ze względu na powiększone szlufki, pasujące szerokością do wymiarów pasów stabilizujących, oraz pozwalające na łatwe zapięcie systemów nośnych i zabezpieczeń, używanych podczas pracy na wysokości.