Odzyskanie kaucji dzięki radcy prawnemu z Jeleniej Góry

Przez kilka miesięcy wynajmowałam mieszkanie. Początkowo jego właścicielka wydawała się bardzo miłą, starszą panią. Jednak w trakcie trwania umowy okazało się, że na ścianie pojawił się grzyb. Kilkukrotnie kontaktowałam się w tej sprawie z właścicielką mieszkania, jednak ta nie wydawała się tym faktem przejęta.

Uzyskanie pomocy od radcy prawnego

radca prawny w Jeleniej GórzeNatomiast ja martwiłam się o swoje zdrowie. Źle na mnie działało powietrze, którym oddychałam w wynajmowanym lokalu. Przeczytałam o takiej sytuacji na forach internetowych i podjęłam decyzję o natychmiastowej wyprowadzce. Poinformowałam o tym właścicielkę, która oznajmiła mi, że w związku z tym nie odda mi kaucji. Na szczęście, szybko znalazłam specjalistę, który pomógł mi wyjść z tej sytuacji. Radca prawny w Jeleniej Górze miał kancelarię kilka ulic od mojego rodzinnego domu. Okazał się bardzo pomocnym specjalistą, z którego rad skorzystałam. Przede wszystkim, napisał w moim imieniu pismo, w którym powołał się na konkretne paragrafy. Uświadomił mi, że ta osoba naraziła mnie nie tylko na straty finansowe. Może być także wezwana do odpowiedzialności karnej za uszczerbek na moim zdrowiu. Ponieważ chorowałam w dzieciństwie na zapalene płuc i astmę, takie warunki mieszkaniowe były dla mnie bardzo niekorzystne. Specjalista wezwał właścicielkę mieszkania do zwrotu kaucji w ciągu czternastu dni roboczych. Po przeczytaniu tego pisma nie miałam wątpliwości do tego, że brzmi ono naprawdę profesjonalnie. Nie myliłam się. Zaledwie kilka dni po tym, jak właścicielka odebrała pismo z kancelarii, pieniądze wpłynęły na moje konto. Odetchnęłam z ulgą! Dzięki pomocy prawnika udało mi się odzyskać środki z kaucji w całości. Gdybym nie zdecydowała się na zasięgnięcie takiej rady, pewnie nigdy nie udałoby mi się ich zobaczyć ponownie. Cieszę się, że nie odpuściłam tej sytuacji. Wszak nie chodzi tutaj o kilkaset złotych, tylko o zasady. Nie można okradać ludzi i bezpodstawnie zabierać im ciężko zarobionych pieniędzy! Prawnik wielokrotnie podkreślał, jak bardzo niemoralne jest to, żeby wykorzystywać w taki sposób osobę, która nie posiada własnego mieszkania i musi je wynajmować.

Byłam zadowolona z pomocy prawnika, którą uzyskałam. Bez tego wsparcia nie dałabym rady wyjść z całej sytuacji obronną ręką. Cieszę się, że nie musiałam z właścicielką spotykać się w sądzie. Nie było takiej konieczności. Dzięki szybkiej pomocy profesjonalisty mogę o tym kłopocie myśleć tylko jako o bolesnej nauczce na przyszłość. Jeśli w przyszłości będę mieć jakieś problemy, z pewnością zgłoszę się do tej samej osoby.