Ozdabianie ścian literami

Jako architektka wnętrz oraz dekoratorka od lat zajmuję się prezentowaniem swoim klientom przeróżnych dekoracji. Wiem zatem, co w danym roku jest modne i na co zwracają uwagę osoby, którym zależy na uatrakcyjnieniu wyglądu pomieszczeń. Oczywiście wiele zależy od tego, z jakim projektem mamy do czynienia, jednak istnieje szereg dość uniwersalnych rozwiązań, które dobrze się sprawdzają w wielu różnych sytuacjach. Do nich należą przede wszystkim dekoracje literowe. To właśnie o nich chciałabym nieco więcej opowiedzieć.

Trójwymiarowe litery naścienne

ozdobne litery 3d na ścianęOd kilku lat absolutnym hitem dekoratorskim są litery naścienne. Oczywiście mogą być one bardzo zróżnicowane, ale idea takich projektów zawsze jest taka sama i sprowadza się do zawieszenia w jakimś widocznym dla wszystkim miejscu szczególnie ważnego hasła. Konsumenci często sięgają po wyrazy lub wyrażenia anglojęzyczne o dość szerokim, takie jak: „home”, „love”, czy „thank you”. Drugą grupą chętnie wybieranych dekoracji są litery będące inicjałami domowników. Jeśli z kolei chodzi o materiał, z jakiego wykonane mogą być ozdoby, w zasadzie nie ma żadnych ograniczeń, a jeśli już miałyby jakieś być to chyba tylko sprowadzające się do wyobraźni twórców takiego dzieła. Widziałam już przeróżne projekty. Najbardziej standardowe są oczywiście stworzone z drewna, metalu lub plastiku, jednak każdy inny materiał może okazać się równie ciekawy, a nierzadko nawet bardziej efektowny. Moje ulubione ozdobne litery 3D na ścianę zostały wykonane z… korków po winie! Ciekawie prezentują się także modele liter wytworzone z drewnianych patyczków, czy nawet wykałaczek. Oczywiście nie musimy sami tworzyć podobnych projektów. Wszystko możemy dziś zamówić w Internecie. Osobiście znam wielu pasjonatów wykonywania ozdób i z chęcią tworzą oni przeróżne przedmioty, o jakie proszą mnie moi klienci. Warto także pamiętać, że do konkretnej ozdoby możemy zawsze zamontować jakieś oświetlenie. Najlepiej sprawdzają się oczywiście niewielkie ledowe światełka zasilane bateriami. Takie rozwiązanie zawsze jest bardzo efektowne.

Aranżacja przestrzeni nigdy nie była prostym zajęciem i to niezależnie od tego, czy chodzi o własny dom, czy też wielką restaurację prowadzoną przez lokalnych biznesmenów. Ciekawe urządzenie jakiejkolwiek przestrzeni wymaga przede wszystkim dobrego gustu oraz nadążania za wszelkimi dekoratorskimi i architektonicznymi trendami. Dziś na topie są przede wszystkim ozdoby literowe i to w bardzo różnej postaci. Osobiście bardzo lubię wybierać metalowe lub plastikowe dekoracje naścienne w formie inicjałów lub ważnych haseł.