Panele na podczerwień do mieszkania

W starych kamienicach w centrach miast zazwyczaj nie ma centralnego ogrzewania, gdyż koszty i nakład pracy, wymagany do instalacji takowego odstraszają większość właścicieli oraz firm monterskich. Montaż centralnego systemu ogrzewania, niezależnie od tego czy jest to system obiektowy, czy też podłączony do ciągu ciepłowniczego, zazwyczaj wymaga inwazyjnych prac, mogących naruszyć delikatną strukturę starego budynku, dlatego też stosowane są w nich niestandardowe źródła ciepła.

Nowoczesne ogrzewanie panelami na podczerwień

panele grzewcze na podczerwieńGrzejniki olejowe czy elektryczne, a nawet piece węglowe, są nadal używane w starym budownictwie, aczkolwiek coraz częściej mieszkańcy takich budynków wymieniają owe urządzenia na nowocześniejsze i wydajniejsze. Konwencjonalne grzejniki elektryczne są bowiem bardzo nieekonomicznym rodzajem ogrzewania, generującym zbyt wysokie koszty by mogły być używane ciągle, a ogrzewanie węglowe jest nie tylko przestarzałe, ale również stwarza realne zagrożenie wystąpienia pożaru, jeśli nie jest obsługiwane z należyta uwagą. Nowoczesne panele grzewcze na podczerwień nie posiadają żadnych mankamentów powyższych urządzeń grzewczych, dlatego też coraz częściej pojawiają się zarówno w prywatnych domach, jak i w obiektach użytkowych i biurach. W przeciwieństwie do elektrycznych grzejników każdego rodzaju, zużywają one bardzo niewielkie ilości energii elektrycznej, przy jednoczesnym skoku wydajności, a ich niewielkie rozmiary umożliwiają bezproblemowy montaż w nawet najmniejszym pomieszczeniu. Panele na podczerwień są również całkowicie bezpieczne dla zdrowia przy przestrzeganiu zachowania odpowiedniej odległości od urządzenia, będącej wymaganiem przy używaniu dowolnego źródła ciepła. Skuteczność paneli zależna jest przede wszystkim od wyposażenia pomieszczenia oraz konstrukcji budynku, aczkolwiek w starym budownictwie, którego ściany bardzo łatwo gromadzą i oddają ciepło do otoczenia sprawdzają się bardzo dobrze.

Użytkownicy zazwyczaj zauważają różnicę w jakości ogrzewania już po kilku dniach, zwłaszcza gdy panele są zamontowane w miejscu w którym mogą naświetlać całe pomieszczenie i wyposażenie. Panel grzewczy o rozmiarach standardowego tabletu, przeznaczony do użytku w pomieszczeniach mieszkalnych jest niejednokrotnie tańszy niż grzejnik olejowy przeciętnej jakości, choć przewyższa takowy pod każdym względem. Jest to więc idealne urządzenie dla wszystkich osób szukających nowoczesnego, energooszczędnego i wydajnego źródła ogrzewania nie zajmującego wiele przestrzeni.