Pieluchy flanelowe – moje doświadczenia

 

Kupowanie nowych pieluch jednorazowych jest nadal dość drogie z góry, więc postanowiłam kupić wielokrotnego użytku. Pierwsze pieluchy, które kupiłam ponad cztery lata temu, były używane przez oboje moich dzieci, a teraz część z nich podarowałam znajomej córce i nowo narodzonemu synowi. Od pierwszych dni przewijania wiele się nauczyłam, rozmawiałam z wieloma innymi rodzinami decydującymi się na pieluchy tetrowe. Spróbuję podzielić się tym, czego się nauczyłam.

Kupowanie i pranie pieluch flanelowych

Pieluchy flanelowe dla maluszkaTo, w ile pieluch tetrowych trzeba zainwestować, zależy całkowicie od tego, jak często chcemy je prać. Zaczęliśmy od dwudziestu pięciu pieluch, kiedy urodziła się nasza córka, ale gdybym musiała to zrobić jeszcze raz, zacząłbym od co najmniej czterdziestu dla noworodka. Musiałam codziennie prać mnóstwo pieluch, bo inaczej mogłoby zabraknąć. Gdy dziecko będzie starsze, będzie używać mniej pieluch każdego dnia, ale nadal dobrze jest mieć ich wystarczająco dużo, abyśmy mogli spędzić dzień lub dwa bez prania. Każdy materiał, który wchłania płyny, będzie odpowiedni na pieluchy, ale najlepsze są pieluchy flanelowe dla maluszka z uwagi na specjalne, delikatne włókna. Większość tych pieluch można kupić w sklepach z artykułami dla dziecka. warto zainwestować w plastikowe zatrzaski, ale bardzo dobrym rozwiązaniem staje się też umacnianie pieluch flanelowych rzepami. A jak je używać? Przede wszystkim pieluchy suszymy, co oznacza, że ​​po każdej zmianie pieluchy wytrząsamy wszelkie ciała stałe do toalety, a następnie wkładamy w koszu na pranie bez wody, dopóki kosz się nie zapełni. Jeśli okaże się to konieczne, do kosza można wsypać trochę sody oczyszczonej, aby zneutralizować nieprzyjemne zapachy. Kiedy przychodzi pora prania – zwykle co drugi dzień, najpierw uruchamiamy zimne płukanie tylko zwykłą wodą – bez detergentu. Następnie wykonujemy długie pranie w gorącej wodzie z około połową proszku do prania oraz płynu do prania. Nie używajmy zbyt często zwykłego wybielacza, bo stan pieluch szybko się popsuje.

Nie wszystkie detergenty do prania są sobie równe i nie wszystkie działają dobrze do prania pieluch. Kupując detergenty, starajmy się wybierać markę, która nie zawiera enzymów, rozjaśniaczy, substancji zapachowych, barwników, wybielaczy lub środków zmiękczających do tkanin. Wpadając w rutynę można przyzwyczaić się do ciągłego prania pieluszek. Warto w nie inwestować, ponieważ są delikatne, mięciutkie i zdrowe. To doskonałe rozwiązanie dla małych alergików. Uważam, że to dobry wybór.