Po co sąsiad wynają minikoparkę?

Mieszkam w Bydgoszczy na osiedlu, gdzie wszyscy się znają. jest to dzielnica prawie wiejska, gdzie jeszcze nie ma dobrej infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. Dopiero rok temu założono nam kanalizę, a teraz wszystkie osoby, które zamieszkują nasza ulicę w ciągu kilku miesięcy mają się podłączyć do kanalizy. Ja mam jeszcze czas, ale moi sąsiedzi są narwani. Nie wiem po co oni się spieszą. Jeden sąsiad do tego celu to nawet wynajął usługi minikoparką.

Czy warto było wynająć minikoparkę?

usługi minikoparką w BydgoszczyW momencie, gdy założono u nas kanalizę, to nagle wszyscy zaczęli kopać w swoich ogródkach, aby się przyłączyć do kanalizy. Samo podłączenie nie było na znacznej głębokości, a więc nie było to trudne. Zdziwił mnie więc fakt, że jeden z moich sąsiadów, zamiast samemu kopać rowy, to zamawia usługi minikoparką w Bydgoszczy. Na samym początku nie wiedziałem, po co jemu jet to urządzenie budowlane na działce, ale po jakimś czasie domyśliłem się, że będzie kopał rów potrzebny do założenia kanalizy. Moją pierwszą myślą było to, że będzie przekształcał teren pod staw rybny. Myślałem tak, ponieważ wspominał o tym, że to planuje, a minikoparka będzie mu w tym bardzo potrzebna. Tym razem okazało się inaczej. W ciągu trzydziestu minut człowiek, który obsługiwał minikoparkę, zrobił dokładny i głęboki rów, który miał na celu dojście do kanalizacji. Ja wiem, że bym przez cały dzień kopał. Jak już usługi minikoparką opuściły teren mojego sąsiada, to śmiałem się mu zapytać, ile taka przyjemność go kosztowała. Spodziewałem się, że taka usługa to znaczny majątek, ale bardzo się myliłem. Za taką cenę, to jak najbardziej opłaca się i warto wynająć minikoparkę. Pomyślałem więc, że sąsiad wcale nie przesadził z decyzją, ażeby to łopata maszyny wyciągnęła piasek z ziemi, a nie jego ręce i łopata. Stwierdziłem też, że jak sam będę podłączał się do kanalizacji, to na pewno skuszę się na usługi minikoparką. Skoro wszystko zostało zrobione tak szybko i tanio, to nie będę się przemęczał, na tyle mnie jeszcze stać przecież.

Usługi minikoparką zapewniają także bezpieczeństwo podczas kopania rowów i dołów. Nie dość, że człowiek się nie przemęcza, to jeszcze nie znajduje się w miejscu, gdzie ziemia może się na niego osunąć, a to by mogło być tragiczne w skutkach. Myślę, ze warto jest wynajmować usługi minikoparką do drobnych prac budowlanych na działce niezależnie od tego, czy jest to budowa stawu rybnego, czy nawet rowu w celu podłączenia się do kanalizy. Wszystko zależy od potrzeb osoby zamawiającej te usługi.