Poduszka ortopedyczna na opuchnięte stopy

Złamanie lub zwichniecie nogi wiąże się z ograniczeniem chodzenia. Lekarz zapewne zaleci leżenie i długi odpoczynek. Należy pamiętać, by trzymać poszkodowaną nogę nieco wyżej, co ma pozytywny wpływ na krążenie i szybszy powrót do zdrowia. Dłuższe unieruchomienie czasem skutkuje zatorami krwi, co może być groźne dla zdrowia. Zatem pierwszą czynnością po wypadku lub nieszczęśliwym złamaniu albo zwichnięciu, powinno być dopasowanie komfortowej poduszki ortopedycznej. 

Komfortowy sposób na obolałe nogi

komfortowe poduszki ortopedyczne pod nogiUnieruchomienie kończyny wiąże się z przewlekłym bólem, drętwieniem i brakiem wygody. Nie trzeba jednak cierpieć na ból nóg. Istnieje komfortowy sposób na opuchnięte i drętwiejące stopy. Również złamania, skręcenia, naciągnięcia mięśni i inne urazy stawów oraz kości, warto zniwelować poprzez stosowanie rehabilitacyjnych poduszek. Takie ortopedyczne poduchy wspomagają rekonwalescencję. Co ważniejsze, nie potrzeba na nie specjalnej recepty, czy skierowania od lekarza. Bardzo komfortowe poduszki ortopedyczne pod nogi mają różne rozmiary. Ich dużym plusem jest łatwa do czyszczenia tkanina. Jest odporna na przemakanie, co dodatkowo zapobiega poceniu stóp, czy uczuciu gorąca. Rekonwalescencja lub rehabilitacja będą bardziej skuteczne, gdy także w domowych warunkach, zastosuje się poduszkę pod obolałe lub unieruchomione stopy. Taki medyczny przedmiot można kupić w stacjonarnych, profesjonalnych sklepach ortopedycznych, albo z dowozem do domu, przez Internet. Hurtownia medyczna i sklep ortopedyczny to miejsca, w których można zaopatrzyć się w specjalnie wyprofilowane poduszki pod nogi z pamięcią kształtu. Antyseptyczny charakter sprzyja gojeniu się ran cukrzycowych, dlatego takie poduchy zalecane są osobom cierpiącym na zespół tzw. stopy cukrzycowej. Nie tylko diabetycy będą zadowoleni z kojącego i odciążającego działania poduszek pod obolałe nogi. Ból i obrzęki stóp, a także nieprzyjemna opuchlizna, znikną w komfortowych warunkach dzięki poduszce pod nogi. to wygodny sposób na lepsze krążenie kończyn dolnych.

Jeszcze do niedawna poduszki do rehabilitacji dostępne były w nielicznych punktach medycznych. dziś można kupić poduchy odciążające stopy za pośrednictwem stron internetowych. Kurier dowiezie poduszkę ortopedyczną do domu. Dzięki niej w wyjątkowo komfortowych warunkach każdy po urazie nogi wróci szybko do formy sprzed urazu lub wypadku. Ortopedyczne poduszki mają świetną właściwość zapamiętywania kształtu Są też antyseptyczne, łatwe do czyszczenia i bardzo higieniczne.