Policyjne buty miejskie

Przydziałowe obuwie do pracy patrolowej nigdy nie należało do najlepszej kategorii, gdyż wyposażenie wybierano głównie zważając na niską cenę. Czasem zdarzało się więc że podczas pracy niemiłosiernie męczyliśmy się w niewygodnym obuwiu o dość miernej jakości, które zużywało się stanowczo za szybko. Podczas jednego z wielu szkoleń, w jakich uczestniczyliśmy, podzieliliśmy się owym mankamentem z kolegami wojskowymi, którzy, jak się okazało, miewali często podobne problemy.

Wygodne policyjne obuwie patrolowe

buty taktyczne policjaKoledzy pracujący w wojsku mieli dokładnie ten sam problem z obuwiem przydziałowym, i podobnie jak my, byli czasem zmuszeni do kompletowania własnego wyposażenia. Doskonale znali więc charakterystykę i warunki pracy w mieście, więc bez problemu byli w stanie polecić nam kilkanaście różnych rodzajów obuwia, które doskonale sprawdzało się podczas wielogodzinnej pracy na patrolu, spośród których większość stanowiły lekkie buty taktyczne Policja używała bardzo podobnego wyposażenia do pracy w mieście, a polecone nam buty bez problemu mieściły się w wymaganiach mundurowych, dlatego też przy pierwszej możliwej okazji, postanowiliśmy się w takowe buty zaopatrzyć. Podczas gdy standardowe obuwie patrolowe wykonane było głównie ze skóry, która miała tendencje do nagrzewania się podczas wysokich temperatur i powodowania obtarć, wybrane przez nas buty zamiast skóry miały bardzo cienką warstwę materiału syntetycznego, a podszewka, mimo iż wygodna, była o wiele cieńsza i wygodniejsza. Chodzenie w takich butach, zwłaszcza latem, było o tyle wygodniejsze, iż nasz wybrany model posiadał termoaktywne membrany w okolicach kostki, które nie dość że przepuszczały powietrze, zapewniając nogom doskonałą wentylację, to na dodatek były o wiele bardziej elastyczne niż pozostała część buta, nie ograniczając ruchu w żaden sposób mimo iż buty były dość wysokie, sięgając za kostkę.

Anatomiczne wkładki, jakie dodawane były fabrycznie do naszych butów były świetnym dodatkiem, niesamowicie przydatnym podczas długiej pracy polegającej głównie na chodzeniu. Nie tylko zapewniały one ogromny komfort podczas chodzenia, ale pomagały również utrzymać prawidłową pozycję stopy i nie miały tendencji do podwijania się, w przeciwieństwie do wkładek stosowanych w zwykłym obuwiu. Buty takie nie były tanią inwestycją, aczkolwiek cena oznaczała w tym wypadku wysoką jakość i wytrzymałość. Mimo pozornie delikatnej konstrukcji, nasze buty były bardzo wytrzymałe i bez trudu znosiły nawet najgorsze traktowanie.