Poszukiwania body z długim rękawkiem

 

Moja najlepsza przyjaciółka już za kilka tygodni miała zostać mamą po raz pierwszy. Towarzyszyłam jej przez cały czas trwania ciąży. Teraz musiała najbardziej się oszczędzać, dlatego zaproponowałam jej, że zrobię za nią zakupy, które miała zaplanowane od jakiegoś czasu. Przy okazji postanowiłam zakupić jej prezent dla dziecka. Ostatnio dużo rozmawialiśmy na temat bodów dla dziecka. Przyjaciółka dowiedziała się w szkole rodzenia, że jest to niezwykle praktyczne ubranko dla noworodka, dlatego zamierzałam jej takie kupić.

Zalety bodów dla noworodka

body z długim rękawem dla noworodkaUdałam się do sklepu z odzieżą dla najmłodszych dzieci. Zależało mi na tym, aby wybrać body uszyte z wysokojakościowych materiałów. Wiedziałam, że moja przyjaciółka szuka dla swojego dziecka wszystkiego, co najlepsze. W sklepie był bardzo duży wybór różnych rodzajów bodów dla noworodków. Różniły się od siebie przede wszystkim zapięciem, jedne były zapinane z tyłu, drugie z przodu. Zapięcia były także w kroku lub body posiadały tak zwane zapięcie kopertowe, przez całą długość ubranka. Zdecydowałam, że zapięcie kopertowe będzie najbardziej praktyczne i komfortowe, ponieważ takiego body nie trzeba dziecku zakładać przez głowę, co często sprawia kłopot młodym rodzicom. Ostatecznie zdecydowałam się zakupić body z długim rękawem dla noworodka. Synek przyjaciółki miał się urodzić wczesną wiosną, więc długi rękawek bodów jak najbardziej będzie przydatny. Wybrane przeze mnie body były wykonane z miękkiej, delikatnej w dotyku bawełny. Taki materiał jest bardzo często wybierany na dziecięce ubranka, ponieważ jest hipoalergiczny i nie powoduje odparzeń ani alergii na delikatnej skórze noworodka. Body nie miało także widocznych szwów, które są bardzo niepożądane w przypadku dziecięcych ubranek. Można je było prać w wysokiej temperaturze i nie wymagało prasowania. Dużą zaletą były zatrzaski na które zapisało się body. Dzięki takiej formie zapięcia body można było rozpiąć lub zapiąć za pomocą jednej ręki, co jest praktycznym rozwiązaniem dla rodziców.

Zakupiłam body w standardowym jak dla noworodka rozmiarze 54, a także rozmiar większe na wypadek jakby dziecko urodziło się bardzo duże. A nawet jeśli tak nie będzie, to noworodki bardzo szybko rosną, dlatego większe ubranko szybko przyda się mojej przyjaciółce. Od razu po przyjściu do domu wręczyłam jej prezent. Jak się już wkrótce okazało, zakupione przeze mnie body było bardzo wygodne zarówno dla noworodka jak i dla świeżo upieczonej mamusi. Było proste w założeniu i można było przewijać dziecko bez rozbierania go.