Potrzebowałam miękkiej włóczki wełnianej

Odkąd tylko przeszłam na emeryturę dużo szydełkuje i dziergam na drutach. Ostatnio moja córka poprosiła mnie, żebym uszyła w ten sposób dla mojej wnuczki mały komplecik na zimę: czapeczkę, szaliczek, rękawiczki i jakiś sweterek. Bez wahania się zgodziłam. Teraz jednak musiałam zakupić odpowiednią ilość włóczki, z której uszyje dla wnuczki taki komplecik. Na co dzień, korzystam z włóczki moherowej, ona jest zbyt odpowiednia dla dzieci, ponieważ jest szorstka i ostra. Jednakże włóczka wełniana jest jej dobrą alternatywą.

Zalety miękkiej, wełnianej włóczki

miękka włóczka wełnianaW mojej lokalnej pasmanterii, gdzie zazwyczaj zaopatruje się we włóczkę nie było zbyt dużej ilości takiej wełnianej włóczki. Tylko jakieś szare odcienie i bure kolory. Na wyroby dla dziecka chciałam kupić wielobarwną, kolorową włóczkę wełnianą. Postanowiłam poszukać takiej włóczki na internecie. Wpisałam w wyszukiwarkę frazę: miękka włóczka wełniana, i zaczęłam przeglądać wyniki. Szybko udało mi się znaleźć sklep internetowy, w którym znalazłam wiele różnokolorowych motków wełnianych włóczek. W dodatku włóczka w tym sklepie była dostępna w bardzo niskiej, przystępnej cenie, jednej z najlepszych na rynku. Od razu wybrałam dla siebie kilka motków po sto pięćdziesiąt metrów długości każdy. Przy dużych zakupach miałam darmową przesyłkę kurierską do domu, co było dla mnie praktycznym i komfortowym rozwiązaniem. Już kilka dni później paczka została dostarczona do mnie do domu. Od razu ją rozpakowałam i zabrałam się za wypróbowanie włóczki. Wełniana włóczka jest bardzo miękka i delikatna w dotyku. Właśnie dla tego idealnie nadaje się do dziergania i szycia dziecięcych ubranek czy akcesoriów. Włóczka wełniana wykonana jest z pełni naturalnych materiałów, które nie wywołują podrażnień ani uczuleń. Takie wyroby mogą być z powodzeniem noszone nawet na gołym ciele, także przez osoby z alergiami skórnymi. Zakupiona przeze mnie włóczka okazała się bardzo elastyczna. Z powodzeniem można było ją wykorzystać do szydełka i drutów o różnych wielkościach oczek.

Najważniejsze jednak, że taka wełniana włóczka jest bardzo wytrzymała i trwała. Gotowe wyroby, uszyte w odpowiedni sposób są bardzo mocne i ciężko je zniszczyć. Wyroby z włóczki wełnianej można również prać i suszyć mechanicznie w temperaturze do 60 stopni Celsjusza. Nie wymagają one prasowania, ponieważ materiał się nie gniecie. Elastyczność miękkiej, wełnianej włóczki przekłada się również na elastyczność ubrań, które z powodzeniem mogą służyć nawet przez kilka sezonów.