Praca w biologicznej oczyszczalni ścieków w Poznaniu

Praca w oczyszczalni ścieków nie kojarzy się z czymś dobrym. Mimo wszystko zdecydowałem się na pracę w takim miejscu. Od ponad roku pracuję w biologicznej oczyszczalni ścieków Poznaniu. Praca ta sprawia mi satysfakcję. Muszę powiedzieć, że jest znacznie lepiej, niż mogłem się spodziewać. Nie ma nieprzyjemnego zapachu pochodzącego od ścieków. Dzięki zastosowaniu nowatorskiej technologii wszystko idzie o wiele sprawniej niż kiedyś.

Jak wygląda praca w poznańskiej oczyszczalni ścieków?

biologiczna oczyszczalnia ścieków PoznańW ostatnim czasie można zaobserwować zwiększoną popularność biologicznych oczyszczalniach ścieków. Trudno się temu dziwić. Oczyszczanie ścieków z wykorzystaniem naturalnych procesów występujących w przyrodzie z pewnością jest bardziej ekologiczne. Hoduje się specjalne kolonie bakterii tlenowych i beztlenowych, które rozkładają materię organiczną. Należy też dodać, że bakterie tego typu potrzebują określonych warunków do rozwoju. Z zawodu jestem biotechnologiem, więc znam się na wyżej wymienionych procesach. Muszę również dodać, że biologiczne oczyszczalnie ścieków odznaczają się niezwykłą skutecznością i wydajnością. Moim miejscem pracy jest biologiczna oczyszczalnia ścieków Poznań to miasto, w którym kilka lat temu zaczęto budowę biologicznej oczyszczalni. Szybko zostałem zatrudniony. Muszę powiedzieć, że byłem pod sporym wrażeniem nowego obiektu. Zastosowano nowatorskie rozwiązania. Urządzenia są dobrej jakości i pracują bez zarzutu. Można powiedzieć, że obiekt spełnia wszystkie unijne normy. Z całą pewnością biologiczna oczyszczalnia ścieków w Poznaniu poprawi jakość wód gruntowych. Trudno to sobie wyobrazić, ale większość ścieków komunalnych trafia do wód gruntowych, a następnie do rzek i jezior. Nie muszę dodawać, jaki to ma wpływ na rośliny i zwierzęta. Cierpią na tym również ludzie. Zdarza się, że zanieczyszczona woda trafia do wodociągów. Na postępującej degradacji środowiska tracimy wszyscy. Moja praca w biologicznej oczyszczalni polega na kontrolowaniu procesów biologicznych. Oczyszczanie ścieków komunalnych zachodzi etapami. Ja i moi koledzy dbamy również o prawidłowy rozwój kolonii bakterii.

Praca w oczyszczalni ścieków nie musi wcale wiązać się z dyskomfortem. Biologiczne oczyszczalnie ścieków różnią się znacząco od tradycyjnych oczyszczalni. Przede wszystkim nie trzema używać chemicznych środków. Wszystko tutaj jest nieskazitelnie czyste. Do moich obowiązków należy nadzór nad przeprowadzanymi procesami. Gdy wszystko idzie dobrze, mogę spokojnie odpocząć. Zarobki są na przyzwoitym poziomie.