Prawidłowy montaż desek podłogowych

Należy pamiętać, że stale czyszczona deska podłogowa może mieć dłuższą żywotność i zachować piękną jakość. Należy upewnić się, że dobrze oceniasz każdą plamę, która może się pojawić. Istnieje wiele ważnych wskazówek dotyczących montażu podłóg drewnianych, ale pierwszą z nich powinien być zawsze wybór odpowiednich desek.

Montaż desek podłogowych składa się z kilku etapów

drewniane deski podłogowe od producentaKonsument ma dostęp do wielu rodzajów drewna liściastego, a wybór odpowiedniego dla swoich potrzeb jest niezbędny. Po wybraniu drewna liściastego czas zmierzyć pomieszczenie, w którym chcemy położyć podłogę. Metr kwadratowy uzyskuje się, mierząc długość pomieszczenia i mnożąc przez szerokość. Należy pamiętać, aby przy składaniu zamówienia pozwolić sobie na dodatkowe 10 procent, aby zająć się wszelkimi błędami, które możemy popełnić wraz z nieregularnymi deskami. Następnym punktem programu będzie sprawdzenie podłoża. Wymagana będzie minimalna sklejka 3/4 cala. Przed przystąpieniem do pracy upewnijmy się się, że podłoga jest wolna od wszelkich zanieczyszczeń, dokładnie zamiatając i czyszcząc obszar. Następnie musimy zainwestować w jakiś rodzaj papieru paroizolacyjnego. To wymaga papier smołowy lub filc o wadze 15 funtów. To nie kosztuje dużo i utrzymuje wilgoć z podłogi z dala od drewna. Dzięki temu drewniana podłoga nie pęcznieje i nie kurczy się tak bardzo, jak zmienia się pogoda i wilgotność. Teraz możemy przystąpić do montażu podłogi drewnianej. Wybierz długą deskę, aby rozpocząć pierwszy rząd i warto pozwolić sobie 3/8 od listwy przypodłogowej, aby umożliwić pęcznienie i kurczenie się drewna. Będziemy przybijać gwoździami czołowymi w pierwszym rzędzie, aby ustawić scenę dla reszty podłogi. Polecam ułożenie podłogi w sposób losowy i prostopadle do legarów pod spodem. To da nam ładne, solidne zakotwiczenie podłogi i sprawi, że drewniane deski podłogowe od producenta będą odpowiednio leżeć. Po zainstalowaniu kilku rzędów podłogi będziemy chciał wywiercić otwory pilotowe otwory przez pióro każdej deski i konieczne będzie ręczne przybijanie rolek. Po kilku pierwszych powinno być wystarczająco dużo miejsca na użycie pneumatycznej gwoździarki. Możemy również rozważyć ułożenie całej podłogi przed jej przybiciem aby zobaczyć, jak będzie wyglądać po zakończeniu. Następnie będziemy mogli wypożyczyć za pomocą pneumatycznego pistoletu do gwoździ, który jest dostępny w większości ośrodków remontowych.

Należy upewnić się, że wszystkie szczeliny zostały wypełnione i dopasuj pióro do wpustu, aby upewnić się, że koniec jest dopasowany. Tak trzymaj, aż ostatnia deska zostanie umieszczona na miejscu. Wypełnij wszelkie dziury kitem do drewna, który pasuje do naszej podłogi i wszystko powinno być gotowe.