Profesjonalne leczenie żylaków pijawkami

Jak powszechnie wiadomo leczeniem określa się szereg czynności medycznych, które mają na celu przywrócenie prawidłowego funkcjonowania organizmu. Najczęściej leczenie kojarzy się nam z przyjmowaniem leków drogą doustną, podskórną, dożylną bądź domięśniową. Nie mniej jednak istnieją jeszcze inne sposoby przywracania homeostazy organizmu, które znane są od lat, a od pewnego czasu wracają do łask.

Najniższe ceny leczenia pijawkami

leczenie żylaków pijawkami cenaOstatnimi czasy bardzo modne stało się leczenie żylaków pijawkami Cena jednego zabiegu waha się od stu do kilkuset złotych. Leczenie wymaga wykonania od kilku do kilkunastu zabiegów. Na cenę całego zabiegu składa się cena pijawek oraz cena usługi. Pijawki hodowane są w specjalnych laboratoriach medycznych, cena jednej pijawki z gatunku hirudo medicnalis wynosi od trzydziestu do czterdziestu złotych. Cena samej usługi zależy od tego na jaką kwotę wycenia ją hirudoterapeuta. Zabieg zajmuje około sześćdziesięciu minut. Wymaga odpowiedniego przygotowania skóry, a mianowicie jej zdezynfekowania przy użyciu specjalistycznych środków medycznych. Potrzebne są również sterylne gaziki oraz przylepce niezbędne do wykonania opatrunku po zabiegu. W zależności od tego jak szybko goi się rana po ugryzieniu pijawki oraz jak obfite jest krwawienie należy wykonać opatrunek jeden lub dwa razy dziennie przez okres jednego lub dwóch dni. Zwykle osoby zajmujące się leczeniem pijawkami sumują wszystkie koszty. Jeden zabieg zwykle kosztuje od stu do dwustu złotych. Jest to cena o wiele niższa niż prywatna wizyta u chirurga naczyniowego. Niestety Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje hirudoterapii. Leczenie pijawkami zawsze odbywa się w prywatnych gabinetach medycznych oraz przychodniach. Cały koszt leczenia pokrywa pacjent. Ogromną zaletą są świetne efekty leczenia, które można uzyskać w bardzo krótkim czasie. Poprawa zdrowia niewątpliwie jest rzeczą bezcenną. Koszt rzędu stu lub dwustu złotych to naprawdę nieduże pieniądze w porównaniu z ulgą jaką przyniesie nam zabieg hirudoterapii.

Jak wiadomo ludzie podejmują wszelkie próby, aby powrócić do zdrowia. Leczenie farmakologiczne nie zawsze przynosi pożądane efekty. Leczenia żylaków pijawkami jest niewątpliwie skuteczne oraz niedrogie. Pozwala na uzyskanie pożądanych efektów w krótkim czasie. Pijawki są całkowicie bezpieczne dla naszego organizmu. Pochodzą z laboratoryjnych hodowli oraz wykazują działanie bakteriobójcze, przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz znieczulające dzięki czemu ich ugryzienie jest bezbolesne.