Profesjonalne usługi wywozu szamba

Kiedy nie ma możliwości, aby podłączyć się do sieci kanalizacyjnej, to jedynym rozwiązaniem zostaje zainstalowanie zbiornika bezodpływowego takiego jak szambo i korzystanie z usług asenizacyjnych. Jest to idealne rozwiązanie dla inwestorów, którzy budują domy na terenach, gdzie nie ma jeszcze kanalizacji miejskiej, a także dla osób, które mieszkają na wsi oraz przedsiębiorców, którzy świadczą usługi lub prowadzą punkt sprzedaży w miejscu oddalonym od kanalizacji miejskiej.

Czy warto korzystać z usług asenizacyjnych?

usługi asenizacyjne w WarszawieStosowanie szamb betonowych lub plastikowych jest wymaganym rozwiązaniem przez środowisko, aby nieczystości z domu nie wpływały bezpośrednio do wód gruntowych. W takim przypadku będziemy musieli skontaktować się z firmą, która oferuje usługi asenizacyjne w Warszawie. Dokładnie powinniśmy zaplanować cały harmonogram przyjazdu wozu asenizacyjnego na naszą działkę, aby opróżniać szambo. Najczęściej zamawianie szambiarki zależy głównie od tego, ile wody będziemy zużywać w ciągu dnia. Za każdą wizytę będziemy musieli zapłacić od 100 do 200 zł za 10 m sześciennych ścieków i niezależnie od tego, czy szambiarka będzie zapełniona cała, czy też będzie zapełniona tylko do połowy. Dlatego usługi asenizacyjne powinniśmy zamawiać tylko w sytuacji, kiedy szambo jest już prawie pełne. Oprócz tego, że będziemy musieli zorganizować odbiór ścieków, to dodatkowo musimy również na bieżąco kontrolować poziom napełniania się szamba. Najprostszym sposobem jest oczywiście zaglądanie do środka od czasu do czasu albo zainstalowanie specjalnego mechanicznego lub elektrycznego czujnika. Elektroniczny czujnik będzie nam sygnalizował sygnałem dźwiękowym lub świetlnym w momencie, gdy szambo będzie napełnione, lub się przepełni. Jednak zawsze powinniśmy kontrolować napełnianie się szampana i nie pozwolić na to, aby szambo zostało przepełnione i żeby ścieki wylewały się z niego. Zawsze powinniśmy zamawiać szambiarka z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ w niektórych okresach na przykład przed świętami może się zdarzyć sytuacja, że wozy asenizacyjne nie będą miały możliwości, aby do nas przyjechać.

Najlepiej jest na działce zamontować specjalną rurę odprowadzającą, która umożliwi opróżnianie szamba bez wjazdu na działkę. Wtedy też nie będziemy musieli specjalnie wychodzić na podwórko, aby otworzyć bramę i umożliwić wjazd. O montażu odpowiedniego przewodu dla szambiarki powinniśmy pomyśleć zdecydowanie wcześniej i najlepiej zrobić to już na etapie, gdy budujemy fundamenty domu. Wtedy wszystko będzie wyglądało bardzo estetycznie.