Profesjonalny rejestrator czasu pracy

W wielu profesjonalnych przedsiębiorstwach świadczących określone usługi lub specjalizujących się w handlu, zostają zatrudnieni pracownicy, tworzący zespół zobowiązany do wykonywania określonych prac. Pracownicy każdego dnia stawiają się w miejscu pracy, co powinno zostać odpowiednio udokumentowane. Ma to wpływ na obliczenie prawidłowej stawki wynagrodzenia dla pracownika za wykonaną pracę w zakładzie.

Rejestrator czasu pracy dla przedsiębiorstw

rejestrator czasu pracy - cena zakupuPrzedsiębiorstwa zatrudniające dziesiątki pracowników, a nawet setki, muszą prowadzić odpowiednio ewidencję czasu pracy osób zatrudnionych. Ma to na celu prawidłowe obliczenie czasu przepracowanych godzin, na podstawie czego zostaje wypłacone miesięczne wynagrodzenie dla pracownika. W celu obliczenia adekwatnego czasu przepracowanych godzin, w przedsiębiorstwach znajdują swoje zastosowanie specjalne systemy, odmierzające czas pracy osób zatrudnionych. Każdy pracownik, który stawia się do zakładu pracy, przykłada kartę magnetyczną do czytnika, a tym samym rejestruje przyjście do miejsca pracy. Każda przerwa oraz opuszczenie miejsca pracy rejestrowane jest w ten sam sposób. Rejestratory zastępują dawniej stosowane listy obecności, na podstawie których nie sposób było obliczyć adekwatnego wynagrodzenia za przepracowane godziny w zakładzie pracy. Coraz więcej przedsiębiorstw funkcjonujących na Polskim rynku przyjmuje zwyczaj z krajów zagranicznych, stosując w firmie specjalny rejestrator czasu pracy – cena zakupu takiego urządzenia wraz z kompleksowym wyposażeniem oraz systemami montażowymi może wynieść około dwóch tysięcy złotych za dobrej jakości, trwały rejestrator nowej generacji. Jest to system funkcjonujący elektrycznie, a także połączony przez sieć WiFi z programem do rejestrowania czasu pracy, który instalowany jest na komputerze w gabinecie właściciela firmy. Może on zająć się nadzorem w sposób zdalny, wyłącznie przy użyciu specjalnego programu do rejestrowania czasu pracy osób zatrudnionych.

Takiego rodzaju rejestratory można nabyć bez żadnego problemu poprzez pośrednictwo platformy sklepu internetowego, jak również w sklepach z wyposażeniem przedsiębiorstw. W skład zestawu rejestratora czasu pracy wchodzi zarówno sam czytnik, jak również komplet kart magnetycznych, które zostają przypisane do każdego z pracowników. Ponadto, na płycie znajdują się dane do pobrania oraz instalacji programu komputerowego, współpracującego z rejestratorem. Czytnik montowany jest przy drzwiach wejściowych do firmy, co umożliwia rejestrowanie pracowników bezkonfliktowo i szybko.