Przenośny zbiornik na paliwo

W krajach zachodnich są one bardzo dobrze znane i wykorzystywane. U nas jednak stosowane są tylko przez większych przedsiębiorców, którzy pragną poczuć się w części niezależni. Mowa tutaj o przenośnych zbiornikach na paliwo. Nasi zachodni sąsiedzi inwestują w nie na potęgę. Prawie każdy mały i duży przedsiębiorca, w szczególności rolnicy, posiadają tego typu sprzęt na swoich podwórkach, lub w miejscach gdzie wykonywana jest praca za pomocą napędzanych przez paliwo maszyn. W sytuacji gdy stacja benzynowa jest oddalona od tych miejsc, jest to bardzo dobre rozwiązanie.

Jaki zbiornik wybrać?

przenośne zbiorniki na paliwoCzęsto hurtowy zakup oleju napędowego, czy też innego rodzaju paliwa przynosi duże oszczędności dla firm. Zakup paliwa po cenach hurtowych jest opłacalna. Jednak aby sprawić sobie możliwość skorzystania z takiego rozwiązania należy posiadać specjalistyczny zbiornik. Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na zakup zbiorników przenośnych. Wystarczy ustawić je tylko na odpowiednio utwardzonym terenie, gdyż ciężar paliwa może być dość duży. Wszystko zależy jednak od wielkości zbiornika. Przenośne zbiorniki na paliwo nie wymagają kopania w ziemi. Firmy chcące wybudować na swoje potrzeby prawdziwą stację paliwową muszą liczyć się z dużymi kosztami. Prace ziemne oraz sam koszt zbiorników przystosowanych do zainstalowania pod ziemią jest dużo większy, niżeli cena zbiornika przenośnego. Analizując za i przeciw poszczególnych inwestycji, racjonalni inwestorzy decydują się jednak na zakup przenośnych zbiorników, które zdają się być o wiele bardziej mobilne, a zmiana siedziby firmy nie będzie się wiązała z koniecznością przeniesienia zbiornika i dodatkowymi kosztami. Profesjonalne pojemniki na paliwo posiadają odpowiednie zabezpieczenia i są wykonywane z odpowiednich do tych celów materiałów, dzięki czemu paliwo nie traci swoich wartości. Bardzo często stosowane są zbiorniki z dwupłaszczową konstrukcją, która chroni przed uszkodzeniem zbiornika i niepożądanym wyciekiem paliwa, co mogłoby przynieść opłakane skutki.  Zbiorniki tego typu posiadają także zintegrowany dystrybutor z pistoletem i licznikiem. Dzięki temu firmy kontrolują ilość zużywanego paliwa. 

Zbiorniki na paliwo są powszechnie stosowane głównie w firmach spedycyjnych oraz takich, w których transport odgrywa istotną gałąź przedsiębiorstwa. Przenośne zbiorniki posiadają jedną wadę, jaką jest ich niewielka pojemność. W porównaniu do tych stacjonarnych mogą pomieścić o wiele mniejszą ilość paliwa. Niedogodność tę rekompensuje ich mobilność.