Przesyłka kurierska Inpost dobrym wyborem

Kilka lat temu na rynek weszła usługa Paczkomatów, która oferuje firma zajmująca się przesyłkami kurierskimi. Dzięki temu nie musimy jechać do punktu na drugim końcu miasta, tylko idziemy do automatu, który nada naszą przesyłkę. Dla Klientów to spore ułatwienie, bo w ten sposób możemy uniknąć długich kolejek. Czy taka usługa jest godna polecenia?

Przesyłka kurierska a Paczkomat

przesyłki kurierskie inpostPaczkomat jest urządzeniem, z którego samodzielnie odbierzesz paczkę. Ta opcja jest przydatna zwłaszcza wtedy, gdy wiesz, że nie będzie Cię o danej godzinie w domu. Wtedy Klient staje się niezależny od kuriera i może odebrać paczkę nawet w późnych godzinach wieczornych. Nadając przesyłkę i tak będziemy korzystać z usług kuriera, który odbierze paczkę z Paczkomatu i wyruszy ona w dalszą drogę. Tak czy inaczej przesyłki kurierskie inpost wciąż funkcjonują i cieszą się sporą popularnością. Paczkomat jest tutaj jakby taką przedłużoną drogą wędrówki kuriera. Coraz więcej Klientów korzysta z usług Paczkomatu i są bardzo z tego zadowoleni. Warto podkreślić, że jest to najtańsza forma doręczenia paczki. Kiedy paczka w automacie zostaje nadana, to dostaje unikalny numer a adresat paczki dostaje w aplikacji możliwość śledzenia paczki. Można to także zrobić za pomocą strony internetowej, do której link zostaje wysłany na adres e-mail. W momencie wysłania paczki adresat dostaje także powiadomienie SMS-em. Kiedy paczka dotrze to paczkomatu, to wtedy przychodzi zarówno SMS-em jak i w aplikacji 6-cyfrowy kod, który należy wprowadzić na panelu Paczkomatu. Po poprawnej weryfikacji numeru telefonu i kodu PIN adresat może odebrać paczkę z aktualnie otwartej skrytki. Aby zakończyć operację należy zamknąć skrytkę. Jeśli nie jesteśmy jednak fanami nowych technologii, to możemy skorzystać z usług tradycyjnego kuriera, nadając przesyłkę w wyznaczonym punkcie. Są zalety i wady korzystania z tradycyjnego kuriera. Musimy pamiętać, że nie zawsze będziemy w domu, i zamiast pojechać po paczkę na drugi koniec miasta zawsze lepiej jest skorzystać z usług Paczkomatu, który rozumie nasze potrzeby i daje nam możliwość odbioru paczki aż do 48 godzin.

Dziś mamy do wyboru wiele firm kurierskich, ale mało która spełnia nasze wymagania. Inpost posiada swoje Paczkomaty na terenie całej Polski. Zawsze kiedy takiego nie ma w pobliżu naszego otoczenia, to warto zgłosić chęć jego umiejscowienia. Tutaj mamy realny wpływ na to, ile Paczkomatów stanie w naszym mieście. Kiedy zabraknie skrytek zawsze można skorzystać z usług tradycyjnego kuriera Inpost.