Przygotowanie do sezonu – lampy i kask

Kiedy po zimie dni stają się coraz cieplejsze, słońce powoli każdego dnia coraz później zaczyna zachodzić. Każda osoba pragnie w jak najlepszy dla siebie sposób wykorzystać świetną pogodę. Po za tym któż nie lubi po spędzić czasem kilko fajnych chwil aktywnie. Co zrobić by poprawić swoją kondycję, a jednocześnie spędzić czas upojnie na świeżym powietrzu. Z pomocą przychodzi aktywność fizyczna. Jedni wybierają bieganie w okolicy zamieszkania inni wolą spokojniej wybrać się na rower. 

Jakie lampy wybrać do roweru?

lampy rowerowe przednieZanim jednak wybierzemy się na rower bezwzględnie powinniśmy zobaczyć w jakim stanie się on znajduje. Sprawdzić łańcuch, wyczyścić go oraz ustawić wszystko co potrzeba. Najlepiej będzie jeśli oddamy go do profesjonalisty. W serwisie specjalista w swojej branży zaopiekuje się naszym rowerem i profesjonalnie przygotuje go do sezonu. To jednak nie wszystko. Jest jeszcze kilka szczegółów o które z pewnością powinniśmy zadbać teraz przejdźmy do kolejnej istotnej rzeczy. Warto oczywiście też pamiętać że do jazdy niezbędne nam będą lampy rowerowe przednie jak i tylne. Bezpieczeństwo jazdy na rowerze jest to bardzo istotny element o którym użytkownicy rowerów często zapominają. Lampy sprawią że nasza widoczność diametralnie się poprawi. Oświetlenie z przodu pozwoli z bezbłędną dokładnością omijać nam przeszkody w należyty sposób.  Dodatkowo staniemy się widzialni. Tak to właśnie widoczność nas jest tak ważna dla wymijających nas samochodów. Dobre oświetlenie sprawi że samochody będą nas widzieć i z pewnością nikt nas nie potrąci. Lampy powinny być renomowanej marki, najlepiej poprosić sprzedawcę o pomoc przy wyborze. Kolejnym takim elementem który już być może nie dotyczy naszego roweru ale z pewnością dotyczy nas i naszego bezpieczeństwa jest nasz ubiór. Otóż by w razie jakiejś kolizji odnieść jak najmniejsze obrażenia powinniśmy posiadać kask który w razie upadku ochroni naszą głowę przez niebezpieczną kontuzją zagrażającą naszemu życiu. Na kask oczywiście nie wolno żałować pieniędzy, powinien być solidnej renomowanej marki tak by zapewnił nam należytą ochronę.

Będąc już przy końcu naszego poradnika o tym jak należycie przygotować rower do sezonu podsumujmy co potrzebujemy. A więc niezbędny będzie serwis u profesjonalisty który zajmie się naszym rowerem. W następnej kolejności będą to porządne lamy rowerowe które poprawią naszą widoczność na jedni i bezpieczeństwo. W kolejnej kolejności będzie to solidny kask dobrej marki który ochroni nas przed kontuzjami groźnymi dla naszego zdrowia. Kiedy spełnimy te potrzeby pozostaje już tylko cieszyć się pogodą.