Przykładowa kosiarka Stiga

Dlaczego potrzebujemy kosiarek? Bardzo chętnie je wykorzystujemy dlatego, że zawsze staramy się dbać o całe nasze najbliższe otoczenie i trawników to również dotyczy. Kiedy są skoszone, wyglądają zdecydowanie lepiej. Proces koszenia może być dla trawy po prostu bodźcem stymulującym rozwój systemu korzeniowego, a to także będzie się po pewnym czasie przekładało na lepszy wygląd całego trawnika. Osoby, które zakupiły już w swoim życiu kosiarkę stiga wiedzą doskonale, że ten sprzęt może być wykorzystywany również w specyficznym i trudnym terenie, czyli na przykład w sadzie.

Prosta obsługa kosiarek Stiga

kosiarki stiga collector 43Dlaczego tak dobrze radzi on sobie nawet w trudnych okolicznościach? Odpowiedź znajduje się poniżej. Już na początku użytkowania takiej znakomitej kosiarki jesteśmy w stanie zauważyć, że ma ona ogromną przewagę nad wersjami wyposażonymi w silnik elektryczny, ponieważ w jej przypadku nie musimy po prostu rozwijać kabla. Zanim ją uruchomimy, powinniśmy upewnić się, że w zbiornikach na olej i paliwo znajduje się pożądany płyn. Nowoczesne kosiarki stiga collector 43 mają na przykład 6 stopni koszenia, więc z ustawieniem wysokości, na jakiej ma być koszona trawa, nie będzie problemu. Ważnym elementem kosiarki w tym konkretnym przypadku będą również łożyska, ponieważ To właśnie one umożliwiają swobodne i długotrwałe wykorzystywanie kół. Ten model kosiarki Jest pozbawiony automatycznego napędu, dobrze wykonane koła sprawiają, że wykorzystywanie czegoś takiego i tak nie jest problemem. Powinniśmy zwrócić uwagę na pojemność silnika. Może ona wynosić na przykład 123 cm sześciennych. Poza możliwością zbierania trawy do kosza o dużej pojemności istnieje także opcja ustawienia w kosiarce czegoś takiego, aby skoszona trawa była rozrzucona równomiernie. Zdecydowanie łatwiej będzie ją nam wtedy pozbierać samodzielnie. Coś takiego może ważyć na przykład około 24 kg więc naprawdę niedużo.

Do zapalania będzie tutaj służyła specjalna linka. W takim przypadku, żeby uruchomić kosiarkę, wystarczy po prostu w energiczny sposób pociągnąć za tę właśnie linkę i natychmiast usłyszymy dźwięk pracującego silnika. Wydobywające się z niego dźwięki nie stanowią jednak poważnego problemu, bo nie są nadmiernie głośne. Po zakończeniu pracy naprawdę warto oczyścić pewne elementy z pozostałej tam trawy. Wtedy to urządzenie będzie mogło z powodzeniem służyć nam naprawdę długo. Zainteresowanie kosiarkami spalinowymi jest zatem jak najbardziej uzasadnione. Zaskakujące jest to, jak precyzyjnie można czymś takim sterować.