Regulowana smycz dla psa

Każdy właściciel psa uwielbia wybierać się z nim na piesze wycieczki. Żeby zapewnić mu bezpieczeństwo podczas wspólnych wędrówek musimy wyposażyć się w smycz. Zagwarantuje nam to spokój i pozwoli cieszyć się swoim towarzystwem. Planując jej zakup powinniśmy zwrócić na kilka istotnych elementów jakimi są rodzaj materiału z jakiego jest ona wykonana, a także na konstrukcję. W sklepach z artykułami dla zwierząt jest w czym wybierać. Jaką więc wybrać?

Smycz z możliwością kontrolowania długości

smycz przepinanaPrzede wszystkim musimy mieć świadomość, że smycz zapewnia bezpieczeństwo. Wiele miłośników psów nie ma możliwości wyprowadzania psa na specjalne ogrodzone tereny i musi robić to na przykład w zatłoczonych miastach. Właśnie wtedy smycz pozwoli nam panować nad naszym czworonogiem. Będąc na smyczy istnieje minimalne ryzyko, że ucieknie i się zgubi lub zginie pod kołami samochodu. Powinna być ona przede wszystkim dobrana do rasy i gabarytów naszego pupila. Smycz przepinana jest rodzajem bardzo uniwersalnym. Nasz pies nie ma możliwości samemu regulować jej długości. Możemy dowolnie ją wydłużyć lub skrócić, a robimy to sami poprzez przepięcie karabińczyka na konkretne kółko. W zależności od modeli możemy nawet wybrać cztery długości. Jest dobrym wyborem zarówno na spacery w mieście, gdzie możemy ją skrócić do minimum, jak i poza miastem, gdzie będziemy się cieszyli jej maksymalną długością. Idealnie spisze się dla psów o średniej wielkości. Jest ona zakończona dwoma karabińczykami co umożliwia nam prowadzenie dwóch mniejszych psów na jednej smyczy. Jest to niezwykle wygodne i praktyczne. Wykonana jest ona zazwyczaj z taśmy. Wybierając ją należy zwrócić uwagę w jaki sposób jest uszyta. Najlepiej wybrać taką, która jest zszywana z jednego kawałka, a kółka doszywane są przez przeszycie taśmy na zakładkę. Można ją wykorzystać na różnych etapach nauki chodzenia naszego psa. Dobrze sprawdzą się w połączeniu z obrożami różnego typu jak i z szelkami.

Wybór odpowiedniej smyczy to często element, który zadecyduje o bezpieczeństwie i życiu naszego psa. W każdym przypadku musi to być smycz lekka, wytrzymała i funkcjonalna. Różnorodność wyboru wzorów dostępnych w sklepach zoologicznych pozwoli nam dostosować ją indywidualnie do własnych upodobań estetycznych. Smycz przepinana jest uniwersalna i nadaję się nawet dla szczeniaka w momencie kiedy przekazujemy mu pierwsze nauki chodzenia na smyczy. Należy pamiętać, że smycz nie ma ograniczać ruchów psa, ma pozwolić nam na wspólny, zadowalający spacer.