Rejsy po Chorwacji

Dużymi krokami zbliżają się letnie wakacje, a więc bardzo duża grupa osób będzie musiała zdecydować gdzie w tym roku będzie chciała spędzić swój urlop. Jednym z najbardziej popularnych kierunków w ostatnim czasie jest zdecydowanie Chorwacja. Jest to piękne i malownicze miejsce, gdzie można kąpać się w ciepłym morzu i zwiedzać liczne małe wyspy na bardzo bogatej linii brzegowej.

Wakacje na jachcie

czarter jachtu w chorwacjiJadąc do Chorwacji, bardzo dużo ludzi oczekuje niesamowitych atrakcji i jak się okazuje nie są oni w błędzie, gdyż można sobie wypożyczyć jacht i samemu pływać na okoliczne wyspy. Jest to coraz częstsza forma spędzania wakacje, bo nie dość, że nie co roku ludzie mają okazję wynająć sobie taki jacht, to w dodatku możemy pływać gdzie dusza zapragnie. Jeżeli chodzi o sam czarter jachtu w chorwacji to jest to bardzo prosta sprawa, gdyż nie trzeba mieć żadnych pozwoleń ani nic, żeby móc sobie pływać takim jachtem, oczywiście wszystko w granicach pewnych wymiarów jachtu. Taki podstawowy, gdzie może wejść około sześć osób, bez problemu zostanie nam wypożyczony, tez bardzo wiele znajomych wyjeżdża razem na wakacje własnie na taki jacht. Tym bardziej, ze po kalkulacjach bardziej opłaca się nam wynająć taki jacht na cały okres naszych wakacji, bo na pokładzie są piękne kabiny gdzie można sobie spać.W ten sposób płacimy tak na prawdę za dwie rzeczy równocześnie. Gdyby nie to to trzeba opłacić osobno hotel i czarter jachtu a tak wszystko mamy w cenie. Jeżeli nie chcemy sami się żywić, to możemy zamówić sobie odpowiedni catering i jedzenie będzie do nas dostarczone w wybranej przez nas porze. Jeżeli jest nas więcej, to oczywiście przy wynajmie możemy zaznaczyć, że chcemy mieć sternika, który będzie z nami pływał i dbał o wszelkiego rodzaju sprawy techniczne. Dzięki temu sami możemy zwiedzić liczne wyspy, gdzie czasami nikt nie mieszka i odkrywamy nieznany dla nas ląd. Jest to jena z lepszych form spędzania wakacji, tym bardziej, że linia brzegowa Chorwacji jest bardzo bogata i rozległa, więc nawet przez kilka tygodni byśmy nie zdążyli całej opłynąć i zwiedzić wszystkich zatok i wysp.

Cieszy nas fakt, że ludzie myślą dzisiaj niestandardowo i szukają nowych wyzwań, jeżeli chodzi o sposób spędzania wakacji. Każdy przecież zawsze marzył o tym by móc popływać na pięknym jachcie i to jeszcze w Chorwacji. Teraz jak się okazuje za nie duże pieniądze możemy wynająć sobie taki jacht, dzięki czemu nasze wakacje na pewno będą niezapomniane i będziemy mieli co opowiadać po powrocie naszej rodzinie.