Rekreacja w Czarnej Górze

Rejon ziemi kłodzkiej słynie ze swoich wielkich walorów architektonicznych, krajobrazowych, turystycznych, w tym z kompleksu narciarskiego w Czarnej Górze. Jest to jedno z najnowocześniejszych miejsc uprawiania sportów narciarskich w Polsce i jedno z najpopularniejszych w tym rejonie Europy Środkowej. Kompleks składa się z 9 tras narciarskich o różnym stopniu trudności, które przypadną do gustu każdemu narciarzowi: od początkującego po zaawansowanego.

Nocleg w regionie

baza noclegowa czarna góraW okolicach kompleksu narciarskiego Czarna Góra i w samym kompleksie znajduje się baza noclegowa o bardzo dużej skali i bardzo dużym urozmaiceniu, zarówno pod kątem cenowym, jak i pod katem dostępnego standardu. Na terenie kompleksu znajdują się 3 wysokiej klasy hotele. To nie wszystko. Otaczające Czarna Górę miejscowości to niezliczone ilości niewielkich pensjonatów z zapleczem odpowiadającym gustom wszystkich gości kompleksu. W niedalekiej odległości znajdują się większe miejscowości turystyczne: Stronie Śląskie, Bystrzyca Kłodzka, Międzygórze, a w odległości około 30 kilometrów znajduje się stolica regionu, stolica ziemi kłodzkiej i Kotliny Kłodzkiej – Kłodzko.  W wyżej wymienionych ośrodkach turystycznych znajdują się hotele i apartamenty wszelkiego standardu, noclegownie i pensjonaty o niższym standardzie, ale jednocześnie o niższej cenie, a na samym masywie Śnieżnika znajduje się schronisko PTTK, które jest legendarnym miejscem, odpowiednim do noclegu dla prawdziwych podróżników. Baza noclegowa to także miejsce smacznego i pożywnego posiłku. W sezonie zimowym, po szaleństwie narciarskim, bez problemu możemy posilić się ciepłą zupą przygotowaną w polskim lub staropolskim stylu, natomiast podczas letnich wędrówek na Czarną Górę lub Żmijowiec znajdziemy pełnowartościową strawę w którejś z wielu restauracji. Region posiada wszystko to, co powinna mieć nowoczesna i funkcjonalna baza noclegowa Czarna Góra jest bardzo dobrze skomunikowana z Wrocławiem za pomocą drogi krajowej nr 8, z województwem opolskim i śląskim drogą krajową nr 46, a także lokalną drogą z Republiką Czeską.

Region i okolice Czarnej Góry to nie tylko kompleks narciarski. To także wielki ośrodek rowerowy i ośrodek pieszej turystyki, sprzężony z Masywem Śnieżnika, Górami Bardzkimi i Górami Złotymi. To także rekreacja i poznawanie specyfiki regionu poprzez wycieczki krajoznawcze do Kłodzka, a także wycieczki do Czech, gdzie spróbujemy czeskiej kuchni, popijemy czeskim piwem i zasmakujemy chwili wytchnienia wśród specyfiki czeskiego narodu.