Robocza koszula flanelowa

Ubrania robocze na ogół sprawdzały się nieźle w każdych warunkach, jednak roboty ziemne wiosną bywały szczególnie uciążliwe, gdyż nagłe zmiany pogody potrafiły bardzo dać się we znaki, zwłaszcza nagłe spadki temperatury. Nieraz takie zmiany mogły zastopować całe prace, szczególnie gdy załoga nie była odpowiednio ubrana. Zdecydowaliśmy się więc dodać porządne, ciepłe koszule flanelowe do inwentarza, by móc zapewnić pracownikom lepsze warunki w pracy.

Ciepłe bawełniane koszule robocze

koszule flanelowe robocze z bawełnyWiększość pracowników używała własnych ubrań w przypadku pracy w najbardziej wymagających warunkach, jednak codzienna odzież sprawdzała się tylko w ograniczonym stopniu. Wiele warstw ubrań ograniczało ruchy i utrudniało pracę, a czasem zużywało się bardzo szybko, zwłaszcza przy ciężkich robotach, gdzie zabrudzenia ubrania były na porządku dziennym. W zużytym, zniszczonym ubraniu, prace były bardzo niewygodne i często męczyły pracowników o wiele bardziej. Porządne koszule flanelowe robocze z bawełny przede wszystkim pozwalały na pracę w nawet najniższych temperaturach bez problemu. Gruba bawełna grzała bardzo dobrze, a jednocześnie nie ograniczała ruchów, będąc znacznie wygodniejszą niż kilka warstw ubrania. Ułatwiała więc pracę w bardzo dużym stopniu a jednocześnie nie męczyła dodatkowo. Bawełniane koszule miały jeszcze jedną niewątpliwą zaletę, a mianowicie ogromną odporność. Nawet po wielu latach intensywnego użytkowania, koszule nie miały tendencji do rozpruwania czy rozrywania się. Nie potrzebowały przy tym szczególnie dużej uwagi czy pielęgnacji. Koszule robocze wytrzymywały również o wiele dłużej zabrudzone czy potraktowane chemikaliami, jakie czasem były przez nas używane podczas pracy. Nawet po przecięciu o ostrą powierzchnię czy bardzo mocnym rozdarciu, koszula nie niszczyła się dodatkowo podczas pracy, a mniejsze uszkodzenia mogły być naprawione w kilka minut w trakcie przerwy od prac. Jedna koszula mogła być używana nawet przez kilka lat, a wytrzymały materiał nie miał tendencji do rozciągania się, więc póki ubranie nie doznało żadnego większego fizycznego uszkodzenia, mogła być bez problemu używana.

Mimo wszystkich zalet, jakie posiadało takowe ubranie robocze, cena pojedynczej sztuki była tak niewielka, iż wyekwipowanie całej załogi pracowników, lub nawet wielu jednocześnie, nie naruszało budżetu firmy w najmniejszym stopniu, a pozwalało na znaczne przyśpieszenie prac, zwłaszcza w trudnych warunkach. Bardzo duży wybór rozmiarów umożliwiał również dobranie ubrania dla dowolnego pracownika, podobnie jak różnica w krojach.