Rodzaje filtrów do traktorów Case

Od dzieciństwa mieszkam w mieście, jednak większość mojej rodziny prowadzi życie wiejskie, zajmując się gospodarstwem. Na pomocy przy pracach rolnych czy inwentarzu spędzałem co roku wakacje, ale oczywiście także był czas na zabawę z kuzynostwem. Obecnie już rzadziej ich odwiedzam, ale nadal mam dobry kontakt z synem cioci, Michałem.

Pomoc w zakupie filtrów

filtry do ciągników caseW ostatnim czasie, mając wolne kilka dni od pracy, wybrałem się do miejscowości, w której mieszka. Bardzo ucieszył się na mój widok, oprowadził mnie po swoim gospodarstwie, opowiadając o wszystkim z pietyzmem i pasją. W rozmowie wspomniał o zakupie nowego traktora marki Case, który zapragnąłem zobaczyć z uwagi na swoje zainteresowania. Pracując w sklepie z częściami samochodowymi miałem do czynienia z różnymi modelami aut, jednak rzadko przychodzili klienci potrzebujący coś do sprzętu rolniczego. Objaśnił mi wszystko co, jak działa, do czego dane pokrętło czy drążek służy i ogólną budowę maszyny. Z uwagi, że zajmuję się zawodowo podobną tematyką, a Michał interesuje się żywo kwestiami technicznymi, przegadaliśmy na temat nowego traktora ponad godzinę. Pytając również o kwestie serwisowania i dostępu do części, w międzyczasie przypomniałem sobie o koledze, który pracuje w sklepie oferującym filtry do ciągników CASE. Pomyślałem, że może mógłbym Michałowi pomóc w przypadku dostępu do tych części, ponieważ oba nasze magazyny ze sobą współpracują. Zadzwoniłem najpierw do tego kolegi, podpytując go o różne dostępne części oraz ewentualne promocje. Przedstawił on pełną dostępność filtrów i wszystkie zainteresowały Michała, ponieważ pasowały do modelu jego ciągnika. W ofercie, które przykuły uwagę kuzyna, były filtry oleju i paliwa, które co jakiś należy wymieniać żeby dane podzespoły były sprawne. Traktor jest bardziej skomplikowaną maszyną niż samochód osobowy, dlatego Michał zwrócił uwagę na filtry powietrza – jeden był wstępny, a drugi ze sterownikiem, a także potrzebne do sterowania różnymi urządzeniami – hydrauliczne i skrzyni biegów. Mając znajomości w tym sklepie, kolega obiecał mi zniżki, z czego kuzyn bardzo się ucieszył. Ogólnie kuzyn był zadowolony z całej oferty jaką przedstawił mój kolega.

Wizyta u Michała nie skończyła się tylko na temacie sprzętów gospodarskich. Rozmawialiśmy o wielu rzeczach, ponieważ ma wiele zainteresowań, nie tylko związanych z rolnictwem. Wspominaliśmy także wspólnie spędzane wakacje i przygody jakie nas spotykały. Przy okazji odwiedzin ucieszyłem się, że mogłem mu pomóc.