Różne możliwości zastosowania mis tybetańskich

W dzisiejszych czasach wielu z nas podróżuje w najdalsze zakątki świata, by przywieźć stamtąd najpiękniejsze wspomnienia i wiele nowych inspiracji. Świat w dobie globalizacji stał się dużo mniejszy, niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu, a upowszechnienie się internetu i szybki przepływ informacji sprawiają, że oswajamy się z obcymi kulturami znacznie łatwiej. Otwarcie się na innych znacznie ułatwia też codzienne funkcjonowanie.

Sesja terapeutyczna z misami tybetańskimi

misy tybetańskieAzja jest kontynentem, który mimo znacznego otwarcia się na świat w ostatnich latach ciągle jeszcze zaskakuje Europejczyków. Odmienności kulturowe, różnice w postrzeganiu świata, inna religia, zwyczaje, zachowania, kuchnia i stroje – wszystko to jest dla nas egzotyczne i często niezrozumiałe. Z drugiej strony przejmujemy bardzo wiele z azjatyckiej kultury i wdrażamy rozwiązania, o których sami nie mieliśmy pojęcia. Taki właśnie jest główny cel podróżowania i poznawania świata. Przykładem obiektu, który święci triumfy i bije rekordy popularności w Europie są misy tybetańskie. Być może mieliśmy okazję je oglądać – to naczynia mosiężne wyglądem przypominające miski. Można na nich grać, używając drewnianej pałeczki. Misy tybetańskie to jednak nie tylko ciekawy instrument muzyczny. Wielu ludzi wierzy w ich nadzwyczajną moc terapeutyczną. Wsłuchując się w muzykę graną na misach, mamy szansę oczyścić swój umysł i doznać stanu głębokiego odprężenia. W tym celu powinniśmy udać się na specjalną sesję, podczas której wraz z innymi uczestnikami możemy wsłuchać się w tajemnicze dźwięki. Naszym zadaniem jest uspokojenie gonitwy myśli, rozluźnienie ciała, wyrównanie oddechu i tętna. Powinniśmy czuć, że nasz organizm jest przenikany przez fale dźwiękowe, które pomogą mu wrócić do stanu naturalnej równowagi. Taka sesja terapeutyczna to dla wielu z nas niezwykłe przeżycie, które bardzo chętnie powtarzamy. Azjatyckie instrumenty muzyczne mogą nam również posłużyć jako element wystroju. Pragnienie podróżowania możemy choć w pewnym stopniu zaspokoić, urządzając mieszkanie w stylu orientalnym. Wówczas przydadzą nam się takie elementy, jak tybetańskie misy, które dodadzą naszemu wnętrzu orientalnej tajemniczości.

Świat stał się w obecnych czasach globalną wioską, w której każdy może wybrać sobie miejsce do życia i czerpać z obcych kultur to, co najlepsze. Dzięki temu uczymy się rozumieć siebie nawzajem, odczytywać swoje potrzeby i je zaspokajać. Misy tybetańskie to starożytny instrument muzyczny, początkowo używany do celów religijnych. Obecnie stale wzrasta jego popularność jako narzędzia terapii, które pomaga oczyścić ciało i umysł.