Różnice między zawiesiami poliestrowymi a innymi rodzajami

Wśród produktów niezbędnych do zabezpieczania ładunków w czasie transportu, zawiesia są jednymi z najczęściej wybieranych. Wśród występujących rodzajów, znajdą się takie, które ceną i wytrzymałością dopasują się do dowolnej branży. Używanie zawiesi poliestrowych jest niezwykle popularne, ze względu na łatwość rozróżnienia, które posiadają jaki udźwig a także ich wytrzymałość czy cenę.

Zalety stosowania zawiesi poliestrowych

zawiesia poliestroweTransport ciężkich ładunków, zarówno na krótkie i długie odległości, musi być doskonale zabezpieczony. Dzięki temu nie pojawia się ryzyko, że towar wypadnie z samochodu ciężarowego, pociągu, łodzi czy dźwigu, nie uszkodzi się i nie spowoduje wypadku zagrażającego życiu ludzi. Aby operator pojazdu przenoszącego ładunek, nie musiał się martwić o stan jego zabezpieczenia, powinny zostać użyte jak najlepszej jakości zawiesia poliestrowe czy łańcuchowe. Ten pierwszy rodzaj jest w szczególności popularny wśród kupujących, ponieważ charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością a jest znacznie lżejszy niż inne rodzaje. Występuje w wielu kolorach, gdzie każdy oznacza inny udźwig, który dochodzi do nawet dwudziestu ton. Jest to produkt znacznie tańszy niż te wykonane z łańcucha a w równie łatwy sposób, można je ze sobą łączyć i mocować za ich pomocą przewożony ładunek. Zawiesia poliestrowe są wykonane z syntetycznego materiału, w którego skład wchodzą zszywane ze sobą grube taśmy. Posiadają bardzo dużą nośność obciążenia i są odporne na działanie wilgoci, benzyny, oleju i różnego rodzaju cieczy przemysłowych. Ich rozciągliwość jest na niezwykle niskim poziomie, dzięki czemu wzrasta to, jak są bezpieczne, ponieważ nie grozi im zerwanie. Stosowanie zawiesi poliestrowych nadaje się zarówno do przenoszenia ładunków na krótkie odległości, jak i wożenie ich samochodami ciężarowymi czy łodziami. Zawiesia nie są ciężkie, dzięki czemu za ich pomocą można mocować towary o dużych gabarytach i wadze. Nie będą ich zarysowywać, ponieważ posiadają delikatną strukturę a same z siebie nie przecierają się, więc mogą mocować ładunki o ostrych krawędziach. W takich sytuacjach sprawdzą się znacznie lepiej niż łańcuchy czy liny.

Produkty służące do mocowania ładunków podczas transportu, muszą charakteryzować się wytrzymałością, ale również nie mogą niszczyć towaru. Wśród wielu sprzedawanych rodzajów zawiesi, to te poliestrowe są jednocześnie lekkie i delikatne, ale też odporne na uszkodzenia. Sprawdzą się świetnie do mocowania ładunku na samochodach ciężarowych, łodziach czy pociągach.