Sklepy z naturalnymi i wegańskimi kosmetykami

Życie w świecie zdominowanym przez syntetyki, plastik i nieorganiczne związki chemiczne wymusza na konsumentach poszukiwania kontaktu z przyrodą i naturą. Dlatego coraz chętniej sięgamy po dobra natury, zarówno w codziennej diecie, jak i w pielęgnacji ciała. Na rynku dostępnych jest wiele produktów oznakowanych jako substancje bio lub eko. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na skład chemiczny i zaznajomić się z receptą produktów.

Moc natury zawarta w preparatach kosmetycznych

kosmetyki naturalne w sklepieKosmetyki powinny być tworzone w oparciu o listę wytycznych, które zostały ujęte w dyrektywach lub opiniach organizacji ekologicznych i w swoim składzie powinny zawierać co najmniej 95% surowców pochodzenia naturalnego. Powinny zawierać minerały, składniki roślinne lub zwierzęce, a proces produkcji powinien być przyjazny środowisku. Wysokogatunkowe kosmetyki naturalne w sklepie dostępne są w wielu wariantach i przeznaczone są do pielęgnacji włosów, ciała, twarzy i paznokci. Nie zawierają syntetycznych detergentów takich jak SLS, oni emulgatorów typu PEG oraz składników testowany na zwierzętach i modyfikowanych genetycznie. Produkty konserwowane są naturalną witaminą E, która ma dodatkowe właściwości antyoksydacyjne lub innymi naturalnymi konserwantami występującymi w środowisku naturalnym na przykład w owocach. Skład chemiczny produktów naturalnych bazuje tylko i wyłącznie na naturalnych surowcach. Najczęściej są to ekstrakty roślinne lub substancje odzwierzęce takie jak wosk pszczeli lub lanolina. Wiele roślin i ziół dostarcza aktywnych substancji wpływających pozytywnie na skórę. Pozyskiwane z nich ekstrakty i oleje mają ogromny wpływ na procesy biochemiczne zachodzące w skórze. Wpływają pozytywnie na przemianę metaboliczną, przyspieszają regenerację włókien kolagenowych i elastyny i uzupełniają niedobory substancji odpowiedzialnych za odżywienie i nawilżenie skóry. Wśród szerokiej gamy naturalnych preparatów kosmetycznych znajdują się kremy, emolienty, olejki oraz balsamy i emulsje. Dużą gamę kosmetyków stanowią również preparaty przeznaczone do pielęgnacji i mycia włosów oraz skóry głowy. Zawierają naturalne wyciągi roślinne, które przywracają skórze głowy i włosom naturalny blask i witalność.

Szeroka gama substancji aktywnych zawartych w preparatach naturalnych pozytywnie wpływa na wygląd skóry, likwiduje wszelkie niedoskonałości wywołane czynnikami środowiskowymi lub procesami chorobotwórczymi, skutecznie odżywia i nawilża cerę. W ostatnich latach naturalne kosmetyki cieszą się ogromnym powodzeniem i coraz częściej zastępuję chemiczne preparaty dużych koncernów kosmetycznych. Świadomość konsumentów staje się coraz większa. Pasjonaci natury i nieskazitelnej cery odnajdują w naturalnych kosmetykach bogactwo niezliczonych substancji aktywnych pozwalających utrzymać piękne i młode ciało.