Skuteczne leczenie stresu

 

Stres towarzyszy nam od zarania dziejów, już w epoce kamienia łupanego mieliśmy do czynienia ze stresem. W zagrażającej sytuacji wytwarzał się stres i następnie następował impuls do mózgu, że jesteśmy zagrożeni i uciekaliśmy albo i robiliśmy inne rzeczy pod wpływem stresu. Stres jest motywujący, ale nie długotrwały stres. Długotrwały stres jest destrukcyjny i negatywnie wpływa na nasze ciało i organizm. 

Jak radzić sobie ze stresem?

leczenie stresu w WarszawieZ tym tak łatwo nie damy sobie rady, zwłaszcza jeżeli stres jest długotrwały i zaczynają się nerwobóle. W zespole stresu biologicznego wymienia się trzy stadia stresu. Pierwsza to stadium reakcji alarmowej –  organizm mobilizuje ciało to stresu, stres ma pomóc przetrwać i uporać się z problemem. Kolejna faza stadium odporności człowiek dobrze znosi dłużej utrzymujący się stres, ale słabiej toleruje inne bodźce, które mu wcześniej nie przeszkadzały. Ostatnio to stadium wyczerpania pojawia, gdy czynniki stresujące działają zbyt intensywnie lub zbyt długo. Taki stan może prowadzić do rozregulowania fizjologicznego, oraz do patologicznych zmian w organizmie, dlatego tak ważne jest to, aby udać się na  leczenie stresu w Warszawie jeżeli sobie nie potrafimy poradzić ze stresem sami. Dobry specjalista potrafi odróżnić stres konstruktywny od destrukcyjnego. Nie każdy stres jest bardzo szkodliwy i powoduje trwałe oraz nieodwracalne zmiany w organizmie. Stres potrafi również destrukcyjnie działać na otoczenie, jesteśmy dla najbliższych bardzo nerwowi, wybuchowi, agresywni. My również nie traktujemy siebie dobrze, objadamy się impulsywnie albo głodzimy, bo w wyniku stresu możemy stracić apetyt albo mieć jego nadmiar. Dodatkowo tez cierpimy na bezsenność albo śpimy za dużo, wszystko zależy od tego, jak długo stres nam towarzyszy. Stres może przerodzić się w depresję i wtedy uciekamy od sytuacji stresowej w sposób taki, że albo fantazjujemy udajemy, że jest wszystko ok, albo popadamy w nałogi – papierosy alkohol, czy inne używki mogą naprawdę bardzo źle na nas działać.

Długotrwały stres naprawdę trzeba leczyć, jest to temat rzeka i czynniki stresujące mogą być różne. ile ludzi na ziemi, tyle powodów do stresu,. Rodzimy się i każdy jest albo bardziej odporny albo mniej odporny czy mniej wrażliwy. Do tego jeszcze szybki tryb życia, ciągła praca czy problemy w życiu osobistym może wywoływać długotrwały stres, a następnie prowadzić do depresji, z której niestety gorzej wyjść. potrzebujemy w takiej sprawie najczęściej specjalisty i jego pomocy.