Skuteczne metody na przebarwienia

Głównym powodem, dla którego na naszej skórze występują przebarwienia są hormony. Komórki wytwarzające melatoninę mogą zostać przez hormony zaburzone, przez co produkcja tego elementu jest zbyt duża. W efekcie na twarzy powstają nieestetyczne, ciemne plamy. Oczywiście, istnieją też inne powody, przez które powstają takie przebarwienia. Jeśli nam przeszkadzają to powinniśmy zdecydować się na jeden z kilku dostępnych na rynku medycyny estetycznej zabiegów. Niektóre z nich są bardzo banalne, a inne zaawansowane i należy je robić w salonach dedykowanych.

Najbardziej skuteczne metody przy przebarwieniach skórnych

usuwanie przebarwieńWiele osób boryka się z problemem ciemnych przebarwień na skórze. Jest to zjawisko normalne, które może zacząć objawiać się przy nadmiernym wydzielaniu melatoniny przez komórki. Dotyczy to przede wszystkich zmian hormonalnych, dlatego kobiety w ciąży i matki karmiące mogą mieć z tym bardzo duży problem. Niekiedy środki antykoncepcyjne, herbaty wyszczuplające albo niektóre leki i preparatów o działaniu światłouczulającym mogą również przyspieszać powstawanie takich plam. Dlatego coraz częstszym tematem jest usuwanie przebarwień. Oczywiście, istnieje kilka ciekawych metod na to. Warto jednak zacząć od ochrony skóry we własnym zakresie. Najważniejsze są przy tym kremy z filtrem. Musimy ten specyfik nakładać przez cały rok bez względu na poziom nasłonecznienia czy zachmurzenia, gdyż promieniowanie UV zawsze jest tak samo mocne. Kiedy już się pojawią mamy do wyboru kilka metod na ich usunięcie. Przede wszystkim jest to laseroterapia, którą trzeba stosować przez dłuższy czas, aby były widoczne efekty. Przy niewielkich przebarwieniach efekty będą dosyć szybko. Kolejnym sposobem są peelingi medyczne, które w wielu przypadkach powinniśmy wykonywać w gabinetach kosmetycznych. Bardzo ciekawa jest też mezoterapia, którą możemy wykonać niezależnie od pory roku. To zabieg, który nie tylko pomoże w walce z przebarwieniami, ale przy tym ujędrni i nawilży naszą skórę.

Przebarwienia na skórze nie są dla nikogo niczym dobrym, gdyż wyglądają one po prostu nieestetycznie. Dlatego też warto zadbać o swoją cerę zanim wystąpią pierwsze zmiany. Używajmy codziennie kremu z filtrem i to przez cały rok, a nie jedynie latem. Gdy już zauważymy pierwsze przebarwienia warto zainteresować się zabiegami takimi jak laseroterapia, mezoterapia czy też peelingi medyczne. Każda z tych metod powinna być wykonywana w profesjonalnym studiu kosmetycznym mającym certyfikat dotyczący danej metody.