Skuteczny i dobry laser Lightsheer

Depilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda usuwania zbędnego owłosienia, praktycznie z każdej części ciała. Pozwala na osiągnięcie długotrwałego efektu gładkiej skóry, a zabiegi przebiegają w komfortowych i bezbolesnych warunkach. Zabieg kosmetyczny pozwala usunąć włosy z twarzy i ciała z bardzo dużą precyzją i trwałym rezultatem. Obecnie w kosmetologii wykorzystywane są lasery IPL oraz diodowe. Do najbardziej popularnych zaliczane są amerykańskiej marki Lumenis lasery z dwoma głowicami wykorzystujące działanie wiązki światła diodowego.

Zabiegi laserowe Lightsheer

laser lightsheerNowoczesny laser Lightsheer dzięki wykorzystaniu dwóch głowic pozwala wykonać zabieg depilacji nawet na trudno dostępnych obszarach skóry. Czas zabiegu jest niezwykle krótki, a duża głowica pozwala jednorazowo usunąć niechciane owłosienie z dużego obszaru ciała. Dzięki zastosowaniu dodatkowej głowicy chłodzącej zabieg jest znacznie bezpieczniejszy i bezbolesny niż w przypadku chłodzenia powietrzem. Lasery pozwalają usunąć zbędne owłosienie metodą bezinwazyjną, działającą tylko na wierzchnie warstwy skóry i znajdujący się w nich pigment. Wiązka światła bezpośrednio koncentruje swoje działanie na macierzy włosa i dokonuje destrukcji barwnika. Zabiegi należy powtarzać systematycznie w odstępie kilku tygodni, aby osiągnąć jak najlepszy efekt. Ze względu na proces wzrostu włosów jednorazowo w zabiegu usuwanych jest do 30% niechcianego owłosienia. Całościowo, dzięki kilku zabiegom, można pozbyć się praktycznie wszystkich niechcianych włosów. Efekty utrzymują się przez wiele lat i czasami wymagany jest ponowny przypominający zabieg w celu usunięcia włosów będących w trakcie uśpienia. Do zabiegu należy się odpowiednio przygotować, a wszelkich informacji można uzyskać podczas konsultacji z lekarzem lub kosmetologiem. Przede wszystkim nie należy wcześniej używać wosków i depilatorów mechanicznych. Skóra powinna być zdrowa i najlepiej nieopalona, gdyż laser pochłaniany jest przez melaninę mieszków włosowych i skórę. Odpowiednia długość wiązki światła niszczy barwnik znajdujący się w skórze i we włosach. Włosów rudych i siwych nie depiluję się tą metodą ze względu na brak melaniny. U pacjentów z wrażliwą skórą istnieje możliwość zastosowania dodatkowego znieczulenia w celu osiągnięcia lepszego komfortu.

Depilacja laserowa daje znacznie lepsze efekty niż tradycyjne metody mechaniczne i tradycyjne golenie. Nie powoduje podrażnienia i nieprzyjemnego zapalenia mieszków włosowych, wrastania włosów i nie wymaga częstych zabiegów. Po serii depilacji laserowej, składającej się z kilku etapów, ciało pozbawione jest praktycznie włosów, które przez długie lata nie odrastają i nie powodują nieprzyjemnych i uciążliwe problemów. Ceny zabiegów uzależnione są od powierzchni ciała objętej depilacją, a także prestiżu salonu.