Sportowa podłoga do treningu fizycznego

 

Nowoczesna sala treningowa była podstawą każdej szanującej się stajni i ekipy sportowej, dlatego dokładaliśmy wszelkich starań by sala w której urządzaliśmy regularne treningi była wyposażona w jak najlepszy standard urządzeń. Od sprzętu do ćwiczeń po ławy i maty, cały sprzęt był jak najwyższej jakości, i mogliśmy na nim wykonywać bodaj wszystkie zajęcia, jakie tylko przyszły nam do głowy. Jednak sama sala nie należała do najnowszych, i w końcu wymagała gruntownego remontu, nawet mimo iż dbaliśmy o nią jak tylko potrafiliśmy.

Nowoczesna podłoga do sali sportowej

podłogi sportoweStara podłoga pozostała z czasów, gdy w naszej sali mieściła się komercyjna siłownia, i mimo iż przeznaczona była do aktywności sportowej, miała swoje najlepsze lata już dawno za sobą i wymagała natychmiastowej wymiany. Nie chcieliśmy jednak zastępować podłogi zwykłą sportową nawierzchnią, które mimo iż była uniwersalna, niekoniecznie nadawała się do zastosowania podczas treningów sportu kontaktowego. Dlatego też, zamiast konwencjonalnej podłogi, jaka używana była głównie w szkolnych salach gimnastycznych, postanowiliśmy zamówić nowoczesną, elastyczną nawierzchnię z tworzywa sztucznego od producenta wykonującego najlepsze podłogi sportowe do dużych obiektów, takich jak stadiony czy areny pokazowe. Przede wszystkim, podłoga wybrana przez nas nie była całkowicie sztywna, i funkcjonowała w ograniczonym stopniu podobnie jak mata treningowa, pochłaniając i łagodząc efekty upadków, dzięki czemu niektóre łagodniejsze ćwiczenia można było wykonywać na niej bez konieczności używania wspomnianej maty. Owa elastyczność oznaczała również znacznie większą odporność na silne uderzenia oraz większą trwałość samej podłogi. Powierzchnia odmiany przez nas wybranej była natomiast gładka, zapobiegając możliwości wystąpienia kontuzji i ułatwiając ćwiczenie technik dynamicznych, choć nie była na tyle śliska, by stwarzać możliwość przypadkowej utraty równowagi.

Podłoga ta była bardzo łatwa do położenia, i nie wymagała zbyt dużego nakładu pracy czy wysiłku, więc nawet nie posiadając dużego doświadczenia w tym temacie, mogliśmy samodzielnie ją zainstalować, mając jednocześnie pewność iż nie popełniliśmy żadnych błędów które wymagałyby poprawek i dodatkowej pracy. Montaż nawierzchni był szybki i bezproblemowy, wymagając minimalnej ilości narzędzi czy materiałów budowlanych, a już po położeniu i wyczyszczeniu, podłoga mogła być od razu wykorzystywana bez konieczności czekania na zastygnięcie klejów czy podobnych substancji.